Advert
Advert

İzmir Valisi Köşger Ödemiş ve Beydağ'a geldi

İzmir Valisi Köşger Ödemiş ve Beydağ'a geldi
İzmir Valisi Köşger Ödemiş ve Beydağ'a geldi Küçük Menderes
test Bu içerik 579 kez okundu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, dün Ödemiş ve Beydağ'ı ziyaret etti. Saat 09.00'da başlayan ziyarette Vali Köşger'in ilk durağı, Ödemiş Kaymakamlığı oldu. Göreve yeni başlayan Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy'u ziyaret eden Köşger, daha sonra Ödemiş Belediye Binası'nın önünde Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile buluştu.

Başkan Eriş, sorunları iletti

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’e ilçemize yapmış olduğu ziyaret için teşekkür ediyoruz. İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'in iade-i ziyaretleri kapsamında belediyemizi onurlandırdığı programda gerçekleştirdiğimiz sunumda Gölcük ve Bozdağ'daki otellerin yeniden turizme kazandırılmasının kentimiz açısından önemini anlattık.
Eski hastane yerinin kentimize yeniden kazandırılması, Beydağ sulamasındaki arazi toplulaştırmasıyla ilgili çözümler, her geçen gün yoğunlaşan Ödemiş-Ovakent karayolunun genişletilmesi, Gölcük-Boğaz-Çamurhamamı-Sart yolunun tamamlanması, Çamyayla mahallemizi Salihli-Yeniköy'e bağlayan yolun açılması, Birgi ve Bademli'deki sokak sağlıklaştırması projeleri, Tahir Çaylı Havuzlu Park'ın restorasyon projesi, ÖYKAM'ın genişletilmesi, Saraçoğlu Stadı'nın tahsisi ve kentimizde ihtiyaç duyulan diğer çalışmalar ile belediye projelerimiz konusunda bilgiler verdik" dedi.

Gölcük ve Birgi'ye ziyaret

Görüşmelerin ardından Vali Köşger ile beraberindekiler, Ödemiş turizminin kilit taşlarından Gölcük'ü ziyaret ettiler. Burada Prenses Hotel binasını inceleyen Vali Köşger, akabinde buradan Birgi'ye hareket etti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, ilçe turizminin bir başka mihenk taşı olan Birgi'de önce Birgi Çarşı Çamlık Park Kentsel Tasarım ve Restorasyon işini ve ardından Çakırağa Konağı'nı inceledi.

Öğleden sonra Beydağ'daydı

Vali Köşger'in öğleden sonraki durağı ise Beydağ oldu. Birgi üzerinden Beydağ'a geçen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Beydağ Kaymakamlığı ve Beydağ Belediyesi ziyaretlerinin ardından devam etmekte olan Beydağ Entegre Devlet Hastanesi'nin inşaatında incelemelerde bulundu. Beydağ Belediyesi'nin pazar yeri olarak değerlendirmek istediği alandaki temaslarının ardından Vali Köşger, eski Etibank lojmanlarının yer aldığı ve Beydağ Belediyesi tarafından yüzme havuzu yaptırılmak istenen alandaki incelemesi ile programını noktaladı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi