Advert
Advert

Şehitlerimiz anısına 24 Kasım'ı işaret etti

Şehitlerimiz anısına 24 Kasım'ı işaret etti
Şehitlerimiz anısına 24 Kasım'ı işaret etti Küçük Menderes
test Bu içerik 243 kez okundu.

2016 yılından bu yana Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği'nin dönem başkanlığını üstlenen Murat Gökşin, geçtiğimiz aylarda defalarca kez dile getirdiğimiz Ödemiş Sanayi Sitesi'nde yer alan Eğitim Şehitleri Parkı'yla alakalı müjdeli haberi Küçük Menderes Gazetesi ile paylaştı.

"Haberin ardından Başkanımız Eriş, o parkı düzenledi"

Gökşin, "30 senedir Ödemiş'te yaşıyorum. 1975 yılında trafik kazasında vefat eden öğretmen ve öğrencilerimizi her sene Mayıs ayında anarım. Bu yıl da aynı şekilde sosyal medya üzerinden andım ancak bu yıl ilk defa bir eleştiri aldım. Eleştiride bulunan kişi, 'Hocam, siz eğitim şehitlerimizi her yıl anıyorsunuz ama eğitim şehitlerimizin anısına kurulan bir park var ve çok bakımsız' dedi. Ben, 30 yıldır burada yaşıyorum ve parkın varlığından haberim yok. Bu eleştiri üzerine denilen yere gittim baktım, gerçekten eğitim şehitleri için yapılmış bir park olduğunu gördüm ancak park, hakikaten çok bakımsızdı. Eğitim Şehitleri Kaidesi'nin yanında traktör lastikleri, parkın içinde hurda arabalar, hurda arabaların kasalarında bira şişeleri…

Sizinle yaptığımız haberin ardından Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş, o parkı düzenledi. Bu parkın düzenleme aşamasında bana bir öneri daha geldi. Vatandaşlarımız, parkın Sanayi Sitesi'nde şehrin dışında kaldığını ve eğitim şehitlerinin yalnızca trafik kazasında vefat eden öğretmen ve öğrencilerden oluşmadığını söyledi. Bana Balıkçıoğlu Yurdu'nda 11 kişinin vefat ettiğinden de bahsettiler. Bunun üzerine projemi değiştirdim" ifadelerini kullandı.

Eğitim sendikalarına çok teşekkür etti

Gökşin, "Projem kapsamında Ödemiş'in içinde, şehir merkezinde bir yerde Eğitim Şehitleri Parkı olması gerektiğini düşündüm. Akabinde diğer eğitimle alakalı sivil toplum kuruluşları ile birleşerek çalıştaylar yaptık. 'Ben bunu nasıl yapabilirim? Öğretmen arkadaşlarımdan bir destek almam gerekir' dedim. Dört ayrı siyasi görüşteki sendika başkanları, bizi kırmayarak destek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum çünkü ayrı siyasi görüşteki sendikaların birlik ve beraberliği, dernek olarak bizim çok hoşumuza gitti. Özlenilen bir tabloyu da Ödemiş'te yaşatmış olduk. Bu konuyla ilgili Eğitim Bir Sen Başkanımız Mahmut Altay'a, Eğitim İş Başkanımız Gürol Yıldız'a, Eğitim Sen Başkanımız Tayfun Bengi'ye, Türk Eğitim Sen Başkanımız Tuncay Ünsal'a Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu olarak özel teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bu arada çalıştayımıza Ödemiş Belediyesi Başkan Vekili Ufuk Kızıler de katıldı. Ona da ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür ederiz.

İlk çalıştayımız, çok güzel geçti. Eğitim sendikalarımız, zaman verilmesi gerektiğini ve sendikalarındaki eğitim şehitlerinin listesini çıkaracaklarını ifade etti. Bir sonraki çalıştay, 26 Ağustos'ta oldu. İkinci çalıştayımızda isimlerimizi belirledik. Şehitlik kavramının boyutlarını kararlaştırdık. Şehitlik kavramı denilince görev başında hayatını kaybeden öğretmenlerimizi temel almaya karar verdik. Bu liste sonucu Sayın Kızıler'le görüştük ve konu, Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş'e taşındı" şeklinde konuştu.

"Ödemiş, 24 Kasım 2020'de Eğitim Şehitleri Parkı kazanacak"

Gökşin, "Başkanımız Mehmet Eriş, 24 Kasım'a yeni parkın yetişmesi için personeline talimat verdi. Bu da önümüzdeki 24 Kasım'da Ödemiş'te Eğitim Şehitleri Parkımız açılacak demek oluyor. Bu parkımız, büyük ihtimalle Şeker Camii'nin bulunduğu mevkide bir yerde yapılacak.

Ödemiş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürümüz Seher Gözlü ile yaptığımız görüşmede ise parkımızda mermer üzerine sarı pirinç levha üstünde şehit olan öğretmen ve öğrencilerimizin isimlerinin yazılmasına karar verildi. Bu parkın bir dizaynı ve peyzajı da olacak. Bunun için de önümüzdeki günlerde yeniden toplanacağız. Dört sendika ve dernek olarak biz, önümüzdeki haftalarda alana giderek incelemelerde bulunacağız. Ödemiş, 24 Kasım 2020'de Eğitim Şehitleri Parkı kazanacak. Bu çabamız için bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı