Advert
Advert

Bu yaz ciğerlerimiz yanmadı

Bu yaz ciğerlerimiz yanmadı
Bu yaz ciğerlerimiz yanmadı Küçük Menderes
test Bu içerik 147 kez okundu.

Ülke genelinde ormanlık alanlara yakın yerlerde yakılan ateşlerin kontrolden çıkması, orman yangınlarına davetiye çıkartıyor. Ortalama 50 yıllık bir süre zarfında yetişen ağaçların ihmaller sonucunda yok olmaması amacıyla Orman İşletme Şeflikleri, detaylı bir çalışma yürütüyor. Günün her saatinde ormanlık alanları gözlem altında tutan Orman İşletme Şefliği'nin Torbalı birimi, önemli sonuçlar elde etti.

İlçe çapında geçtiğimiz yıl bazı noktalarda çıkan orman yangınlarında binlerce dekar alan kül oldu. Torbalı Orman İşletme Şefliği, bu sene benzer bir durumun yaşanmaması amacıyla denetimlerini sıklaştırdı. İlçe çapındaki ormanlık alanlarda bu sene büyük çapta bir yangın çıkmadı. Ekipler, anız yangılarından kaynaklanabilecek yangınlara anında müdahale etti.

Yangına sebep olanlar tazminat ödüyor

Torbalı Orman İşletme Şefi Hüseyin Ali Ergül, son bir ayın çok önemli olduğuna işaret ederek, "İlçemizde bu sene orman yangını çıkmadı. Yağışlar başlayıncaya kadar dikkat ederek bu seneyi orman yangını çıkmadan atlatabiliriz. Orman İşletme Şefliği tarafından yanan her bir hektarın ağaçlandırılması amacıyla 28 bin 842 TL tazminat hesaplanıyor. Ayrıca bu ücrete ek olarak yangının söndürülmesindeki giderlerde yangını çıkarandan tazminat ile alınıyor. O yüzden anız başta olmak üzere ormanlık alanlara yakın yerlerde ateş yakmaktan kaçınalım" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi