Advert
Advert

Abartı egzoza geçit yok

Abartı egzoza geçit yok
Abartı egzoza geçit yok Küçük Menderes
test Bu içerik 136 kez okundu.

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği'nde görevli trafik polisleri, trafiğin en yoğun olduğu güzergahlarda her gün denetimler yapıyor. Yapılan kontrollerde trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlem uygulanıyor. Ekipler, trafikte seyir halinde bir anlık dikkatsizlik sonucunda yapılacak en ufak hatanın bile büyük kazalara neden olabileceğini belirterek sürücüleri de uyarıyor. Yapılan çalışmalar neticesinde geçtiğimiz yıla kıyasla trafik kazalarının oranında ciddi bir azalma yaşandı. Trafik polisleri, son haftalarda gelen şikayetler doğrultusunda araçlarda ses kontrollerine ağırlık verdi.

Para cezası yazılıyor

Araba ve motosikletlerin fabrika çıkışlı egzozlarında sanayide yapılan değişlikler sonrasında çıkan ses oranı arttırılabiliyor. Araçlarının daha fazla ses çıkartmalarını isteyenlerin başvurdukları bu yöntem, çevrede yaşayanları rahatsız ediyor. Düşük hızlarda giden araçların çıkardığı sesten rahatsız olan, durumu emniyete bildirerek şikayetçi oluyor. Trafik polisleri de şikayet üzerine veya uygulama noktalarında tespit edilen yüksek ses çıkartan egzoz takılı araç sürücülerine 1332 lira para cezası kesiyor.

Trafik polisleri, bu tip araçları tespit etmek için trafik kontrol noktalarında araçları incelemeye başladı. Ortalamanın üzerinde egzoz sesi çıkartan araç sürücülerine para cezaları yazıldı. Genellikle akşam saatlerinde yapılan trafik kontrollerinde yüksek sesle müzik dinleyen araç sürücülerine 1332 lira para cezası kesildi.

İlerleyen saatlerde geçiyorlar

İlçenin en işlek noktası olan Sadık İleri Bulvarı'nda yaşayanların ortak sıkıntısı olduğuna değinen Mehmet Uzun, "Bulvar üzerinde sürekli olarak abartı egzoz takılı olan araçlar yavaş yavaş ilerliyor. Sesten çevredeki bütün apartman sakinleri rahatsız oluyor. Özellikle ilerleyen saatlerde bu tip araçların geçmesinden dolayı uykumuzdan uyanıyoruz. Trafik polislerinin uygulamalarda egzozları kontrol etmesiyle bu araçların sayısı azaldı" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi