Advert
Advert

Belediye Bandosu marşlarla yürüdü

Belediye Bandosu marşlarla yürüdü
Belediye Bandosu marşlarla yürüdü Küçük Menderes
test Bu içerik 250 kez okundu.

Ödemiş Belediye Bandosu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle dinleti sundu. Park Kafe önünden başlayıp Enstitü Caddesi-Saraçoğlu Caddesi-Sağlık Caddesi istikametini izleyen Ödemiş Belediye Bandosu'nun çaldığı coşkulu marşlara Ödemişliler de alkışlarla eşlik etti. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Ödemişlileri selamlayıp bayramlarını kutladı. 

 

Salı Pazarı'nda devam eden bando dinletisinde konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ilk günkü heyecan ve coşkuyla kutlamaya devam edeceklerini vurgulayıp, "30 Ağustos, 'Zafer, 'Zafer benimdir' diyebilenindir. Başarı ise, 'Başaracağım' diye başlayarak sonunda 'Başardım' diyebilenindir' diyen Büyük Önderimiz Atatürk'ün cesareti, milletine olan güveni, dehası ve tarihi öngörüsüdür. 

 

30 Ağustos, Büyük Taarruz hazırlıkları sırasında İnebolu'dan aldığı cephaneyi kağnılarla taşırken donarak şehit olan Şerife Bacı'nın fedakârlığıdır. 30 Ağustos, 'Çiğiltepe'yi yarım saat içinde alırım' sözünü yerine getiremeyince intihar eden Albay Reşat Çiğiltepe'nin inancıdır, vatan aşkıdır. 30 Ağustos, Çanakkale'de olduğu gibi asla geri dönmeyi düşünmeyenlerin, dinlenmemek üzere yola çıkanların, vatanı için canını seve seve feda eden yiğitlerin yürekle yazdığı destandır.  

İşgale karşı ilk kıvılcımı çakanların, İlkkurşun destanını yazanların torunları olarak bugün bize düşen görev, atalarımızın büyük mücadelelerle kazandığı bu cennet vatanı sonsuza kadar korumak, şehitlerimize ve gazilerimize layık olmak için çok çalışmaktır. 

 

Büyük zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava ve silah arkadaşlarını ve bu toprakları sonsuza dek bize vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi. 

 

Beydağ’daki etkinliğe katıldı 

 

Ödemiş Belediye Bandosu Salı Pazarı'ndaki dinleti sonrası Beydağ Belediyesi tarafından düzenlenen gösteriye de katıldı. Beydağ sokaklarını marşlarla adımlayan Ödemiş Belediye Bandosu, büyük alkış aldı. 

 

Köseler’de bayram sevinci 

 

Ödemiş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün mobil yardım aracı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kırsaldaki Köseler Mahallesi'ndeki çocukları sevindirdi. Köselerli çocuklara Türk bayrağı, Atatürk'ün ölümsüz eseri Nutuk ve kırtasiye ürünleri armağan edildi. 

Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan ve Belediye Meclisi Üyesi Faruk Taşkoyan, Köseler sakinlerinin Zafer Bayramı'nı kutladı. Köselerli çocuklara Türk bayrağı, Nutuk, okul çantası ve kırtasiye ürünleri hediye edildi. Kaptan, Taşkoyan ve beraberindekiler, Köselerli çocukların bayram sevincine ortak oldu.  

 

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi