Advert
Advert

DP Tire'de yeniden Sarp

DP Tire'de yeniden Sarp
DP Tire'de yeniden Sarp Küçük Menderes
test Bu içerik 327 kez okundu.

Demokrat Parti Tire 11. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongre sonunda ilçe başkanlığına Hasan Sinan Sarp seçildi.  Kongre, yoklama ve açılış konuşmasıyla başladı. Tire İlçe Başkanı Adayı Hasan Sinan Sarp ve Celal Keseli tarafından kongre divan başkanlığının Genel İdare Kurulu Üyesi Sait Demir, Merkez Karar Kurulu Üyesi Ahmet Nedim Turbil, İl Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Gündoğdu, Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş ve Torbalı İlçe Başkanı Mahmut Kömürcü tarafından oluşturulması, verilen bir önergeyle teklif edilip önerge, oy birliğiyle kabul edilerek Kongre Başkanlık Divanı teşekkül etti.

Divan başkanlığının yerini almasından sonra kongre gündem maddeleri gereği Divan Başkanı Sait Demir, kongreye katılan partilileri ve misafirleri aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşımızı söylemeye davet etti. Gündem maddeleri gereği Tire İlçe Başkanlığı faaliyet raporu ve kesin hesap raporu, İlçe Başkanı Hasan Sinan Sarp tarafından kongreye katılanlara okundu. Divan Başkanlığı tarafından okunan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Kesin Hesap Raporu, oy birliği ile ibra edilmiştir.

"İlçemizin ve partimizin hayrına

olan tüm çalışmalarda yer alacağız"

 

Siyasi konuşmalarda ilk olarak Divan Başkanı tarafından söz, Tire İlçe Başkan Adayı Hasan Sinan Sarp'a verildi. Sarp, delegelere teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Böylesi köklü bir tarihe ve misyona sahip bir partinin ilçe başkanlığını yeniden yapacak olmaktan büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Bu görevde bana güvenen öncelikle Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal ve ardından da il yönetimimiz ve delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Üstlendiğim bu önemli görevi tüm gayretimle sürdüreceğim. Tire ilçemizin ve partimizin hayrına olan tüm çalışmalarda yer alacağız. Partimizin önümüzdeki seçimlerde de hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte gereken tüm gayreti ortaya koyacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

"Her anlamda hazır olmaya çalışıyoruz"

 

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, "Memleket adına yeni bir dönemin başlangıcı ve pek çok gelişmeye gebe bir zaman diliminin içinden geçmekteyiz. Özellikle 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri ve 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul seçimi sonrası Türkiye'nin değişen şartları içerisinde biz de çok uzun süredir fikriyatımızı, düşüncelerimizi milletimizle birleştirmeye devam ettik. Siyasal rekabetin, partiler arası rekabetin, topyekun siyasetin nasıl değiştiğini, özellikle siyaset ekseninde gelişen hadiseleri yakından gözlemliyoruz.

Siyasetin siyasi partiler arasında olmaktan çıkıp neredeyse kamplar rekabetine dönüştüğü bir ortamda Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı olarak kendi ideallerimizi, değerlerimizi bulunduğumuz her platformda dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada biz de İzmir'de ve ilçelerinde hazırlıklarımızı gözden geçiriyor ve eksik teşkilatlarımızı tamamlayarak her anlamda hazır olmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda geçtiğimiz hafta Bergama ve bugün gerçekleştirdiğimiz Tire ilçe kongremizin partimize, ülkemize, ilimize ve Tire halkına hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Kırat, İzmir'den şahlanacak"

 

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Tire Kongresi Divan Başkanı Sait Demir, Demokrat Parti sevdalılarını partinin etrafında toplanmaya davet ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı olarak bu süreçte ilçe kongrelerimiz başlattık. Demokrat Parti, kongrelerinden sonra güçlü bir şekilde halkın karşısına çıkacaktır. Bu partinin toparlanması, eski gücüne ulaşabilmesi için partinin eski isimlerinin, partiye inanmış kişilerin partinin etrafında toplanmasını bekliyoruz. Böylelikle gücüne güç katacak olan Demokrat Parti, milletin önüne yaşanılan kaostan kurtulmanın reçetesini sunacaktır" şeklinde konuştu.

"Merkez sağın tek adresiyiz"

 

Tire 11. Olağan Kongresi'nde Genel İdare Kurulu Üyesi ve Divan Başkanı Sait Demir, kongreye katılan partililere birlik ve beraberlik mesajı verdi. Demir, Türkiye'nin ve Türk halkının acılarına son verecek partinin ne AK Parti ne CHP ne de MHP olduğunu belirterek, "Demokrat Parti Tire İlçe Kongresi ile Kırat'ı İzmir'den şahlandıracağız" dedi.

Demir, "Şu an hiçbir parti, 'Türkiye'de merkez sağı temsil ediyoruz' diyemez. Şu an 'Ülkede merkez sağı kim dolduracak?' sorusunun cevabı yoktur. Demokrat Parti, bu açığı dolduracak tek partidir. İyi organize olmuş ve sorunlarından arınmış bir Demokrat Parti, bu ülkenin ve ülke insanının kurtuluşu demektir" diye konuştu.

Genel başkandan mesaj

 

11.Olağan Tire İlçe Kongresi'ne Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da mesaj göndererek, "Millet sevdası ile yollara düşen, millet için düşünen tüm vatandaşlarımızı, üyelerimizi ve bu davanın bayrağını her daim omzunda ve yüreğinde taşıyan kıymetli demokratları en kalbi duygularımla selamlıyor, gerçekleştireceğiniz Tire Kongresi'nin partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu da belirlendi

 

Kongre; ilçe başkanı, altı asil yönetim kurulu üyesi, altı yedek yönetim kurulu üyesi ve 19 il kongre delegesi seçilmek üzere İlçe Seçim Kurulu'na devredildi. Yapılan seçimde Demokrat Parti Tire İlçe Başkanlığı'na Hasan Sinan Sarp seçilirken Tire İlçe Yönetim Kurulu asil üyeleri ise Celal Keseli, Serkan Görüşük, Adil Atan, Halil Mermer, Aydın Akyel ve Selahattin Karavan oldu.


Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık