Advert
Advert

Güpegündüz hırsızlık teşebbüsü

Güpegündüz hırsızlık teşebbüsü
Güpegündüz hırsızlık teşebbüsü Küçük Menderes
test Bu içerik 794 kez okundu.

Hava sıcaklarındaki artışa paralel olarak evden hırsızlık olaylarının sayısında artış yaşanıyor. Sıcak havalar nedeniyle serinlemek için camları açık bırakılan evler, hırsızların hedefi oluyor. Açık bırakılan pencereler konusunda uyarılar yapılırken Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler ide geçtiğimiz haftalarda evden hırsızlık, gasp ve araç hırsızlığı yapan şahısların kimliklerini güvenlik kameralarından belirleyerek başarılı operasyonlar yaptı. Hırsız suçlarından birçok kişinin tutuklanarak cezaevlerine gönderildiği ilçede meydana gelen motosiklet hırsızlığını apartman sakinleri fark ederek önledi.

Hırsızlığı apartman sakini önledi

Alpkent Mahallesi'ndeki apartmanda dairesinin giriş kısmındaki koridorda kilitli bir şekilde duran motosiklet, henüz kimliği belirsiz bir şahıs tarafından çalındı. Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahsın Alpkent Mahallesi'ndeki siteler arasındaki bahçelerde şüpheli hareketlerini evinin balkonundan takip eden bir kişi, hırsızın motosikleti ittirerek götürdüğünü fark etti. Durumdan şüphelenen adam, motosikletle ilerlemeye çalışan şahsın yanına gelerek motosikleti nereden aldığını sordu. Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıs ise adamın yanına gelmesiyle paniğe kapılarak olay yerinden kaçtı.

"Fazla uzaklaşamayacağını düşündüm"

Motosikletin sahibi Mehmet Batmaz, evinin iki yan sokağında motosikletini park halinde buldu. Batmaz, "Motosiklet, apartmanın girişinde kilitli bir şekilde duruyordu. Evden markete kadar çıktığımda motosiklet yerinde yoktu. Durumu hemen polise bildirdim. Hırsızın fazla uzaklaşamayacağını düşünerek sokaklarda dolaştığım sırada motosikletimi buldum. Duyarlı site sakinlerinden bir genç kardeşimiz, hırsızın hal ve hareketlerinden şüphelenerek yanına gelmiş. Şahıs da korkup motosikleti bırakıp kaçmış. Onun sayesinde motosikletim kısa sürede bulundu. Kendisine teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Motosiklet hırsızlığını önleyen site sakini, "Şahıs, bir süre Alpkent Mahallesi'ndeki sitelerde gezdi. Yürüyerek geldi. Sonra bir ara sitenin birisinden bisiklet aldığını fark edince duruma kayıtsız kalamadım" dedi. Olay yeri inceleme polisi, şahısın kimliğini belirlemek amacıyla motosiklet üzerinde incelemeler yaptı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette