Advert
Advert

Çadırları mühürlenen vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi

Çadırları mühürlenen vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi
Çadırları mühürlenen vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi Küçük Menderes
test Bu içerik 715 kez okundu.

Selçuk'ta çadırları mühürlenen Roman kökenli aileler, belediyeye tepki gösterdi. Kentin farklı noktalarında hasırcılık ve sepetçilikle geçimlerini sağlayan aileler, 11 ay önce Belevi Mahallesi'ne çadır kurdu. Selçuk Belediyesi zabıta ekipleri, bir ay önce vatandaşların yaşadığı çadırları mühürledi ve idari para cezası uyguladı.

Çadırı mühürlenen Gürkan Kalaycı, yaşananların kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in kendilerini istemediğini iddia eden Kalaycı, "Bizden yardımlarını esirgiyor. Gelip çadırlarımızı mühürledi, bize 36 bin liraya yakın ceza yazdı. Biz hasırcılık işi yapıyoruz. Bu işi şehir merkezinde yapamayız. Yetkililerden yardım istiyoruz" diye konuştu.

Devletten yardım istediler

Yadigar Açar da zabıta ekiplerinin çadırlarını mühürlediği gün büyük üzüntü yaşadıklarını dile getirdi. Çok zor durumda olduklarını söyleyen Açar, "Devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Biz burada hasır ve şemsiye yaparak geçimimizi sağlıyoruz" ifadelerini kullandı. Devletin kendilerine sahip çıkmasını isteyen Murat Çelik de, "Belediye başkanımıza bir şey yapmadık. Bizi niye istemiyor? Bizim çocuğumuz var. Niye bizim çadırlarımızı mühürlüyor?" şeklinde konuştu.

"Hiç de halkçı olmayan bir tutum"

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle de Roman kökenli vatandaşların mağdur olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Bekle, "İzmir, çadır mühürlenmesi gibi bir olay yaşadı. Bu, hem de yeni tip koronavirüs salgını döneminde yaşandı. İzmir, böyle bir utanç yaşadı. Halkçı bir belediye olduğunu belirten Selçuk Belediyesi, hiç de halkçı olmayan bir tutum içinde" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Selçuk Belediyesi'nden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi