Advert
Advert

Doğum gününde hayali gerçek oldu

Doğum gününde hayali gerçek oldu
Doğum gününde hayali gerçek oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 441 kez okundu.

28 yaşındaki görme ve gelişim engelli Sabriye'nin 10 yıllık hayali, doğum gününde gerçek oldu. Sabriye için düğün töreni organize edildi. Genç kız, gelinlik giydiği düğünde çalınan şarkılarla gece boyunca eğlendi.

Nevin ve Turgay Çalışkan çiftinin tek çocuğu olan Sabriye, zeka geriliği ve fiziksel sorunlarla dünyaya geldi. Görme yetkisi fazla gelişmeyen ve fiziksel sıkıntıları olan Sabriye, yaşam enerjisiyle herkesin sevgisini kazandı. Çalışkan ailesi kızlarının en büyük hayalini gerçekleştirmek amacıyla yakın akrabalarının katılımı ile düğün yaptı. Gelinliğini giyerek süslenen Sabriye, yıllardır hayalini kurduğu düğünde çalınan şarkılar eşliğinde dans ederek en mutlu gününü yaşadı.

"Sabriye, ömrümüzün neşesi"

Sabriye Çalışkan, "En büyük hayalim gelinlik giymekti. Anne ve babam, bu mutluluğu bana doğum günümde yaşattı. Katılan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Edilen dansların finalinde Sabriye, 28. doğum günü pastasındaki mumları üfledi. Anne Nevin Çalışkan, kızlarının mutluluğunun her şeyden önemli olduğunu belirterek,"Sabriye bizim ömrümüzün neşesi, bizim her şeyimiz. En büyük hayalini gerçekleştirmek amacıyla düğün töreniyle doğum gününü birleştirdik" şeklinde konuştu.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette