Advert
Advert

Feryadı yürekleri dağladı

 Feryadı yürekleri dağladı
 Feryadı yürekleri dağladı Küçük Menderes
test Bu içerik 2798 kez okundu.

Kiraz'a bağlı Çayağzı Mahallesi'nde yaşayan Ayşe Şen, her geçen gün ölüme yaklaşıyor. Evli ve bir çocuk sahibi olan Ayşe Şen, yaşadığı sağlık sorunu yüzünden hayattan kopuyor. Ailesinin yüz çevirdiği ve kimsenin yardım eli uzatmadığı Şen, TV9 İzmir ve Küçük Menderes ekibimize konuşarak sesini duyurmaya çalıştı. Ayşe Şen'in feryadı yürekleri dağladı. Ayşe Şen, ameliyat olabilmek için yetkililerden yardım eli uzanmasını bekliyor.

"Beni kurtarın, kızım annesiz kalmasın"

23 yaşındaki Ayşe Şen, fiziksel olarak yaşadığı sorunlar sebebiyle hastaneye gittiğini kendisine kifoskolyoz (kamburluk: arkadan öne doğru anormal bir eğrilik) teşhisi konulduğunu söyledi.  Eğer hastalığına müdahale edilmezse öleceğini öğrenen Şen, "Devlet hastanesinden ameliyat için sıra almak istiyorum fakat ileri bir tarih veriyorlar. Benim bir an önce ameliyat olmam gerekiyor. Bu sebeple özel hastaneye gittim. Ameliyat için 75 bin lira ücret talep ettiler. Ekonomik durumum buna el vermiyor. Her gün ölümle pençeleşiyorum. Ağrıdan duramıyorum hatta nefes almakta zorluk çekiyorum. Bu hastalık, benim iç organlarıma zarar veriyor. Günlük hayatımı zorlukla geçiriyorum. 2 yaşında çocuğum var, ona bile bakamayacak duruma geldim. Eşim, bana bakabilmek için işten ayrıldı. Kimim kimsem yok. Lütfen biri bana yardım etsin. Beni kurtarın. Kızım annesiz kalmasın" dedi.

Ayşe Şen'in eşi Mehmet Şen (35), "Hastanelere gittik. Hiç kimse bize yardımcı olmadı. Eşimin bir an önce ameliyat olmasını istiyorum" dedi.

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette