Advert
Advert

Bayındırspor'a BAL şoku

Bayındırspor'a BAL şoku
Bayındırspor'a BAL şoku Küçük Menderes
test Bu içerik 550 kez okundu.

Aylardır hakkında çıkacak kararı bekleyen Bayındırspor, Bölgesel Amatör Lig'e dahil edilmedi. Normal sezonda grubunu üçüncü sırada noktalayan sarı kırmızılılar, diğer iki grubun üçüncüleri olan Dikili Belediyespor ve Kemalpaşa Esnafgücü ile birlikte bir üst lige dahil edilmezken gruplarını ikinci sırada noktalayan Alaçatıspor, Kemalpaşaspor ile Buca Zaferspor'un önümüzdeki sezon için BAL vizesi aldıkları beyan edildi.

2019-20 sezonunda pandemi sonrası ligler oynanmamış ve TFF tarafından alınan karar sonrası İzmir Süper Amatör Lig'de gruplarını ilk sırada tamamlayan üç takım BAL'a çıkmıştı. Günlerdir İzmir amatör futbol camiasının yoğun baskısı sonucunda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, İzmir'den grup ikincilerinin de BAL'a çıkmasına karar verdi.

İlk olarak grup birincileri Kınık Belediyespor, Torosgücü ve Halilbeylispor, bir üst lige yükselmişlerdi. Gruplarını ikinci sırada tamamlayan Kemalpaşaspor,  Buca Zaferspor ve Alaçatıspor da 2020-21 sezonunda BAL'da mücadele edecek.

Günlerdir yapılan mücadele sonunda ikinci ve üçüncü sırada gruplarını noktalayıp play off vizesi alan altı takımın da BAL'a çıkması beklenirken alınan karar sonrası grup üçüncüleri kapsam dışında bırakıldı.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette