Advert
Advert

Selçuk'ta kutlamalar başladı

Selçuk'ta kutlamalar başladı
Selçuk'ta kutlamalar başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 175 kez okundu.

Selçuk Belediyesi, Zafer Haftası'nı kültür sanat etkinlikleriyle kutlayacak. Büyük Taarruz'un 98. yıl dönümü sebebiyle Selçuk'ta bir gelenek haline gelen Kurtuluş Yolu Anıtı önünde düzenlenecek törenin yanı sıra oyuncu Levent Üzümcü, Müştemilat Kumpanya, piyanist Dengin Ceyhan, Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Selçuklularla bulaşacak.

Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak dün saat 11.45'te İstasyon Meydanı'nda Kurtuluş Yolu Anıtı Buluşması gerçekleşti. Selçuk Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen buluşmada heykeltıraş Mehmet Aksoy tarafından İstasyon Meydanı'nda yapılan Kurtuluş Yolu Anıtı'nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün siluetinin gölgesinin düştüğü o ana katılımcılar bir kez daha tanık oldu. Vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte Utku Erişik ise Nazım Hikmet’in Kuva-yı Milliye Destanı'ndan bir parça okudu. 

Aynı günün akşamında tiyatro ve sinema oyuncusu Levent Üzümcü, İstasyon Meydanı'nda düzenlenen gösteride saat 20.30'da "Boyun Eğmeyenlerin" hikayesini anlatacak. 

Yarın ve pazar günü sürecek

Dünya müzik kültürünü Anadolu'nun müzikal zenginliğiyle buluşturup halkın her kesiminden sanatsevere ulaştırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Müştemilat Kumpanya ise yarın saat 20.30'da Ahmet Ferahlı Parkı'nda bir konser verecek.

Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü olan 30 Ağustos akşamı saat 20.30'da ise Türkiye'nin önde gelen piyanistlerinden Dengin Ceyhan, "Kurtuluştan Zafere" adlı piyano resitali ile Efes Antik Kenti Odeon'da müzikseverlerle buluşacak. 

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı