Advert
Advert

Seminerler korona tedbirlerine uygun şekilde başladı

Seminerler korona tedbirlerine uygun şekilde başladı
Seminerler korona tedbirlerine uygun şekilde başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 249 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 12 Ağustos'ta gerçekleştirdiği açıklama kapsamında uzaktan eğitimle 31 Ağustos'ta başlayacak okulların öncesinde öğretmenler, koronavirüs tedbirlerine uygun biçimde eğitim seminerlerine pazartesi itibariyle başladı. Seminere katılan öğretmenler, maskesiz şekilde okullara giremiyor.

Öte yandan 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacak okulların yanı sıra yetiştirme kursları da aynı gün başlayacak. 65 yaş ve üstü eğitimciler ile kronik rahatsızlığı olan eğitimciler de idari izinli sayılacak. Diğer eğitimciler ise seminerlerine ve mesleki çalışmalarına bağlı bulundukları okullarda devam edecek.

Açıklamasında neler söylemişti?

 

Bakan Selçuk, "31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak. Dileyen özel okullar, 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. Yüz yüze eğitim alamayan öğrenciler, eğitimlerine uzaktan eğitim araçlarıyla devam edecekler.

 

Uzaktan eğitim araçları, kendi kademelerine uygun içerikler çerçevesinde EBA televizyon kanalları, kendi öğretmenleriyle yaptıkları canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA internetin içeriğindeki bir takım konulardan da oluşuyor. Yüz yüze eğitimin hangi yaş gruplarında öncelikli olarak başlayacağı hususunu bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda belirleyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi