Advert
Advert

Bu ne biçim gelenek!

Bu ne biçim gelenek!
Bu ne biçim gelenek! Küçük Menderes
test Bu içerik 230 kez okundu.

Yıllardır düğün konvoylarının önünü keserek zarf içinde bahşiş almak, artık tam bir gelenek haline geldi. Düğün konvoyu gören genci, yaşlısı bahşiş almak için arabaların önüne bilinçsizce atlıyor. Bu gelenek, en çok çocuklar için tehlikeli olsa da araç sürücüleri de aniden atlayan çocuklar yüzünden zor anlar yaşıyor. Geçtiğimiz gün Torbalı Belediye Kültür Merkezi (BKM) önünden geçen düğün konvoyu, aniden yola çıkan çocukları ezmekten kıl payı kurtuldu. Bu tehlikeli anlar karşısında bahşiş alabilmek pahasına yoldan çekilmeyen çocuklar, çevredeki vatandaşların yüreklerini ağızlarına getirdi.

Çocukların bilinçsizce yola atlaması karşısında en çok tedirgin olanlar ise araç sürücüleri ve çevredeki vatandaşlar oldu. Olaya tanıklık eden duyarlı vatandaşlar, çocukları uyardı. Bahşiş alamayacağını anlayan çocuklar ise yoldan çekildi.

Bu tehlikeli geleneğe tepki gösteren ilçe sakinlerinden Fatma Bozkurt, "Çocuklarımızı bu konuda uyarmalıyız. Yapılan hareket, facialara neden olabilir. Bu gelenekten ötürü kaç çocuk ezildi ve ezilme tehlikesi geçirdi. Bu gelenek çok tehlikeli. Sadece çocuklar değil her yaştan insan, konvoy görünce araçların önüne atlıyor. Bu durumun artık bitmesi gerekiyor. Bu ne biçim gelenek!" diyerek tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi