Advert
Advert

Huzur veren bilanço

Huzur veren bilanço
Huzur veren bilanço Küçük Menderes
test Bu içerik 175 kez okundu.

İzmir'in diğer ilçelerine yakınlığı ve ev kiralarının ucuz olması nedeniyle tercih edilen Torbalı'ya bağlı Ayrancılar Mahallesi, sürekli olarak göç alıyor. Mahalledeki nüfus artışı, beraberinde asayiş olaylarının da artmasına sebebiyet verdi. Yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı Ayrancılar, İnönü, Fevzi Çakmak, Pancar, Türkmenköy ve Yoğurtçular mahallelerinde artan olaylar sebebiyle Ayrancılar Jandarma Karakolu, denetimlerini sıklaştırdı. Günün her saati aktif bir şekilde çalışmaya devam eden ekiplerin uygulamaları, altı ayda beklenilen sonucu verdi.

Özellikle Ayrancılar ve Yoğurtçular mahallelerinde ruhsatsız işletmelerde kumar oynatıldığına dair gelen ihbar doğrultusunda harekete geçen Ayrancılar Jandarma Karakolu, daha önceden belirlenen işletmelere baskınlar düzenledi. Kumar oynatılan mekanlara işlem yapılarak kapılarına mühürler vuruldu.

Vatandaş nefes aldı

Yoğurtçular Mahallesi'nde ruhsatsız olduğu belirlenen ve içerisinde kumar oynatılan kaçak yapı da çalışmalar doğrultusunda yıkıldı. Bölgedeki kumar oynatılan bütün adresleri mercek altına alan ekipler, yaptıkları denetimlerle altı ayda hiçbir mekanda kumar oynatılmasına izin vermedi. Kumar oynatılan yerleri kapatan askerler; altı mahallede özellikle güvenlik kamerasının olmadığı, aydınlatmanın yetersiz geldiği ev ve iş yerlerine dadanan hırsızların da kökünü kazıdı. Ev ve iş yerlerinde ciddi maddi zararlara yol açan hırsızlık olaylarının bitmesiyle vatandaşlar, rahat bir nefes aldı.

Artarak devam edecek

Öte yandan şu ana kadar meydana gelen olayların faillerinin büyük bir kısmı da yakalandı. Bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla titiz bir çalışma yürüten Ayrancılar Jandarma Karakolu'nun uyuşturucu satıcılarına yönelik takipleri devam ederken trafikte yapılan kural ihlallerine karşı da devriyeler yaparak kontrol noktaları oluşturuyor. Bölgedeki asayiş olaylarının yeniden artmaması için denetimlerin artarak devam edeceği öğrenildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık