Advert
Advert

65 yaş ve üstüne yeni kısıtlamalar

65 yaş ve üstüne yeni kısıtlamalar
65 yaş ve üstüne yeni kısıtlamalar Küçük Menderes
test Bu içerik 975 kez okundu.

11 Mart'tan bu yana ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik yeni tedbirler getirildi. Buna göre 65 yaş ve üstü vatandaşlar, kendi mahallelerine en yakın semt pazarı, market ve alışveriş merkezlerini kullanabilecek. Bu vatandaşlar, alışverişlerini kalabalığın yoğunlaşmadığı sabah 10.00-12.00 saatleri arasında yapacak.

Düğün törenlerine gelin ve damadın anne, baba, büyükanne, büyükbaba gibi birinci derece yakınları dışında olan 65 yaş ve üstü kişiler katılamayacak. Taziye ziyaretlerine vefat edenin anne, baba, büyükanne, büyükbaba gibi birinci derecede yakınları sosyal mesafeye dikkat ederek katılabilecek. Birinci derece yakınlığın dışında bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, bu ziyaretlere de katılamayacak.

Asker uğurlama törenlerine de tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar katılamayacak. Bu tedbirlerin yanı sıra 65 yaş ve üstü vatandaşlar, mesai saatleri nedeniyle toplu taşıma araçlarında oluşabilecek yoğunluktan etkilenmemeleri için toplu taşıma araçlarını 10.00-16.00 saatleri arasında kullanabilecek.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette