Advert
Advert

Torbalı'da konserler iptal

Torbalı'da konserler iptal
Torbalı'da konserler iptal Küçük Menderes
test Bu içerik 261 kez okundu.

Koronavirüse karşı etkin bir şekilde mücadele veren Torbalı Belediyesi, kültür ve sanat etkinliklerini bir bir iptal etmeye devam ediyor. Mart ayından bu yana etkinlikleri iptal eden belediye, daha önce planlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı Ezginin Günlüğü konseri ile kurtuluş şenlikleri kapsamında 7 Eylül'de gerçekleşecek olan Hayko Cepkin konserlerini iptal etti.

Son dönemde ilçede artış gösteren vakalar nedeniyle konserlerin ve diğer etkinliklerin iptal edildiği ifade edilirken Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, bu isimlerle Torbalı sakinlerinin daha ileriki süreçte buluşması için yine benzer çalışmaların yapılacağını kaydetti.

 "İlerleyen süreçte telafi edeceğiz"

Vatandaşın moralini yüksek tutmak, kenti tanıtmak ve geleneklerin yaşatılmasını sağlamak adına konser, festival ve şenliklere önem veren Torbalı Belediyesi, koronavirüs nedeniyle bu yıl birçok festivali gerçekleştiremedi. Bardacık ve börülce festivallerinin yanı sıra çeşitli konserleri de iptal eden Torbalı Belediyesi son olarak 30 Ağustos'ta gerçekleşmesi planlanan Ezginin Günlüğü ile 7 Eylül'de gerçekleşecek olan Hayko Cepkin konserlerini iptal etti.

Hiçbir etkinlik ve konserin sağlıktan daha önemli olmayacağını vurgulayan Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Tekin, "Maalesef zor bir süreçten geçiyoruz. Sağlığımız açısından toplu alanlardan uzak durmamız gerekiyor. Bu nedenle önceden planlanan konserlerimizi iptal ediyoruz. İnanıyoruz ki en kısa sürede bu virüsü yenip kültürel ve sanatsal aktivitelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor