Advert
Advert

"Elbet iyileşecek ama sokakta binlercesi var"

Küçük Menderes
test Bu içerik 351 kez okundu.

Ödemiş'e bağlı Atatürk Mahallesi Kaymakam Yusuf Doğan Caddesi üzerinde yaşayan Ödemişli hayvansever İsmet Gülşen, Bıdık'a bu zor günlerinde babalık yapıyor. Gülşen, Bıdık'ın yaşadığı acı dolu anları sadece Küçük Menderes Gazetesi'ne anlattı.

"Bir gece bitik vaziyette yanıma geldi"

Gülşen, "Bıdık'a bir yıldır ben bakıyorum. Bir gece bitik vaziyette yanıma geldi. Sırtındaki su toplamış kısmı gördüm, karanlıkta ciddiyetini fark edemeyince 'Herhalde bir başka sokak köpeğiyle kavga etti' dedim. Sabaha kadar sırtını yalaya yalaya sırtının su toplamış kısmını patlatmış, acı içinde kıvranıyordu. Hemen veterinere götürdüm. Veteriner bana, 'Çok yakın mesafeden sırtına sıcak su atılmış' dedi. Veteriner, gereken bakımları yaparak her gün merhem sürmem için beni tembihledi. Bıdık, şimdi benim yanımda kalıyor. Çok korktuğu için yanına pek yaklaştırmak istemiyor, acı çekiyor ancak elimden geldiğince merhemlerini sürüp gereken neyse yapmaya çalışıyorum.

Bıdık, elbet iyileşecek ancak sokakta binlercesi daha var. Vakti olmayan, 'Ben mama dağıtamıyorum' diyen varsa seve seve mamaları sokaklarda dağıtırım. Yeter ki vicdan yapıp Ödemiş'teki canlar için mama alsınlar, her yeri dolaşmaya hazırım!" dedi.

"Sokaktaki her canlının babasıyım"

Gülşen, "Sokaktaki her canlının babasıyım. Kedi ve köpeklere zaafım var. Herkes dışarı çıkınca vitrin gezer; ben kedi-köpek seyrediyorum. Ödemiş'te beni tanımayan köpek yoktur. Hemen hepsinin de ismi vardır. Benim Ödemişlilerden tek bir ricam var. Bu hayvanlar, bir sevgiye bir de yemeğe ihtiyaç duyuyor. Sevgiyi hissettiklerinde size zarar vermeleri mümkün değil. Onlar da insanlardan çok korkuyor. Bu canlıların bizden başka kimsesi yok. Ödemişliler olarak ülkemize, dünyaya örnek olmak çok basit. Onları besleyelim, canlarını yakmayalım, kalpleri olduğunu unutmayalım. Minik dostlarımızı bizden başka kimse koruyamaz" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi