Advert
Advert

"Bayındırspor yalnız değildir"

Küçük Menderes
test Bu içerik 468 kez okundu.

Bölgesel Amatör Lig hakkında yapılan açıklamada İstanbul'dan play off gruplarına kalan 16 takımın çıkarılıp İzmir'den ise üç grubun birincisinin yanında play off hakkı kazanan diğer altı takımdan sadece birinin kura ile belirlenmesi kararı sonrası Menderes Havzası Amatör Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Can Toprakçı'dan sert açıklama geldi.

"Her seçim bir vazgeçiştir"

Başkan Can Toprakçı, "Yaşanan pandemi sürecinde kurum ve kuruluşlar, zor kararlar almak zorunda kalmışlardır. Geçtiğimiz yıl gerek para gerek emek olarak tüm liglerde mücadele eden kulüplerimiz, harcamış olduğu emeğin karşılığını almak ve bir üst lige çıkmak için mücadele etmişlerdir. Alınmış olan kararda görünen odur ki sadece havzamız kulüplerinden Bayındırspor'un değil Süper Amatör Lig'de play off oynamaya hak kazanan ama kura ile Bölgesel Amatör Lig'e çıkma ihtimalini bekleyen tüm kulüplerimizin emekleri ve mücadelesi gasp edilmiştir.

İstanbul örneği gözümüze sokulurcasına play off hakkı kazanan kulüpler bir üst lige çıkarılırken İzmir bölgesine büyük haksızlık yapılmıştır. Bu yapılan hatadan bir an önce vazgeçilmeli ve play off oynamaya hak kazanmış kulüplerimiz bir üst lige çıkarılmalıdır. Havzamız kulübü Bayındırspor yalnız değildir. 25 kulübün bir parçası ve büyük bir ailenin ferdidir. Kulübümüze karşı alınmış bu yanlış karar, tüm havzamız kulüplerimize yapılmış bir haksızlık olarak algılanmıştır. Biz Menderes Havzası Kulüpler Birliği olarak alınan kararı esefle kınıyoruz” dedi.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi
Yoğun bakımda yaşam mücadelesi