Advert
Advert

Merkezde yaşatılması adına toplantı yaptılar

Merkezde yaşatılması adına toplantı yaptılar
Merkezde yaşatılması adına toplantı yaptılar Küçük Menderes
test Bu içerik 377 kez okundu.

Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği, Eğitim-SEN, Eğitim Bir-SEN, Türk Eğitim-SEN ile Eğitim-İş, ortak kararla Ödemiş Sanayi Sitesi'nde kurulan Eğitim Şehitleri Parkı'nın merkez bir noktada tekrardan yaşatılması adına geçtiğimiz cuma akşamı 19.00'da bir araya geldi. Açıklamaya Eğitim-SEN adına Tayfun Bengi, Eğitim BİR-SEN adına Mahmut Altay, Türk Eğitim-SEN adına Tuncay Ünsal, Eğitim-İş adına Rıza Gürbüz katıldı. Ödemiş Belediyesi Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler de önerileri dinlemek için basın açıklamasına katıldı.

 

Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu'ndan toplantı henüz olmadan yapılan açıklama şöyleydi: "Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği'nden siyasi kaygılardan uzak, öğretmen kavramında birleşen tüm öğretmenlere teşekkürle duyurulur. Sevgili Ödemişliler! Derneğimiz, Mayıs ayı içinde 1997 yılında şehit olan öğretmenlerimiz için yapılan parkın ıslahı ve yeniden düzenlenmesi için çalışma başlatmıştı. Amacımız, önceleri bu parkın yeniden düzenlenmesi ve ıslah edilmeseydi. Ödemiş halkından gelen öneri üzerine bu parkın şehir içinde daha görünür bir yerde, bakımının kolayca takip edileceği ve Ödemişli şehit öğretmen ve öğrencilerimizin hatıralarının her zaman yaşaması ve yaşatılması adına şehir içinde olması kararını aldık. Bunun üzerine şehrimizdeki öğretmen sendikalarının başkanları ile görüşme yaptık ve bu konuda destek istedik. Öncelikle siyasi kaygılardan uzak, söz konusu öğretmen sendikalarımızın birlik ve beraberliğini Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği olarak kutluyoruz."

 

Tek tek öneri sundular

Toplantının ardından katılımcılar tek tek önerilerde bulundu. Eğitim Bir-Sen adına öneri sunan Mahmut Altay, "Baki Marmara Parkı'nın aşağısında park yapılabilir. Bununla beraber Kültür Merkezi'nin adı, Şehit Eğitimci Ayhan Kökmen’in anısıyla yaşatılabilir" dedi. Eğitim-İş adına öneri sunan Rıza Gürbüz, "Anıt tasarlanıp eğitim şehitlerinin tümünün adı yazılabilir. Halkın daha çok ziyaret ettiği, sürekli göz önünde olan bir alanda bu park yapılmalı" ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim-Sen adına öneri sunan Tuncay Ünsal,"Park, merkezde olmalı. Bir ekranda geçmişi hatırlatan güzel anekdotların yer aldığı bir görüntü tasarlanabilir hatta müze gibi yapılabilir" şeklinde konuştu. Eğitim-Sen adına öneride bulunan Tayfun Bengi ise, ”Görünen, bilinen bir yerde olmalı” diye konuştu.

Önerileri dinlemek adına açıklamaya katılan Ödemiş Belediyesi Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler, talepleri değerlendirerek merkezde değerlendirebilecekleri park konusunda çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi