Advert
Advert

6000 kişinin tapu umudu

6000 kişinin tapu umudu
6000 kişinin tapu umudu Küçük Menderes
test Bu içerik 454 kez okundu.

Torbalı'nın birçok mahallesinde hazine arazilerine inşa edilen yapılara tapu olmadığından dolayı elektrik ve su abonelikleri verilemiyor. Yıllık belirlenen ecri misilleri ödeyerek hazine arazilerindeki evlerde yaşayanların tapu sıkıntıları, yıllardır çözüme kavuşturulamadı. İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, yaptığı mahalle ziyaretlerinde hazine yerleriyle ilgili şikayetlerin artması üzerine araştırma yaptı.  Künarlıoğlu, hazine yerlerinin tapularının çıkarılması konusunda izlenecek yol hakkında bilgi verdi.

Her mahallede aynı sorun

İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, hazine yerlerinde yaşayanların yaşadıkları sorunlara değinerek, "Torbalı’da, özellikle Pamukyazı ve Özbey mahallerindeki hazine yerlerinde çok sayıda yapı var. İlçe genelindeki yüzde doksana yakın hazine arazisi, yıllık ödenen ecri misiller karşılığında kullanılıyor. Yıllardır kullanılan hazine arazilerine abonelik ve tapu verilemiyor. Bir önceki Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, bu konuyu seçim malzemesi olarak kullanarak insanların güvenini kazandı ve sadece Ahmetli Mahallesi'nde yaşayanların tapuları verildi. Bazı mahallelerde haritacılar, tapu çıkartma bahanesi ile onlarca kişiden para aldı. Diğer hazine arazilerini uzun süredir kullananlara bu hak tanınmadı. İktidar ellerinde olmasına rağmen bu sorunu çözemediler. Gittiğimiz her mahallede hazine yerleri hakkında insanların yardım talepleriyle karşılaşıyoruz" diyerek sorunu özetledi.

"Atilla Kaya duruma el atmalı"

Künarlıoğlu, açıklamalarının devamında hazine yeri sıkıntısı yaşayan 6000 kişinin bulunduğuna işaret ederek, "Torbalı'da 6000 kişi hazine yerlerinin tapu bedellerini ödeyerek tapularının çıkarılmasını bekliyor. 26628 Sayılı Resmi Gazete'nin Milli Emlak Genel Tebliği'nde hazine yerlerine tapu verilmesi için izlenmesi gereken yol açıkça belirtilmiş. AK Parti Milletvekili Atilla Kaya'nın bu konuda taşın altına elini koyarak Torbalı Belediyesi ile bu sorunu çözmesi gerekiyor. Belediyeye düşen kısmına biz kefiliz. Atilla Kaya da bakanlığa düşen kısmında elini taşın altına koysun. Bu sorun bitsin, verdikleri sözleri yerine getirsin.

6000 vatandaşımızın tapularını almaları için iş birliği yapılması gerekiyor. İletişim için kapımız açık. İYİ Parti, Millet İttifakı olarak göreve hazır. Bölge milletvekilleri dahil her türlü desteği vereceğimizden şüpheleri olmasın. Yeter ki Torbalı halkının sorunları bitsin, tek amacımız bundan ibaret" dedi.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı