Advert
Advert

Alınan tedbirleri hatırlattı

Alınan tedbirleri hatırlattı
Alınan tedbirleri hatırlattı Küçük Menderes
test Bu içerik 631 kez okundu.

Birgi Mahalle Muhtarı Mutlu Sulukan, koronavirüs önlemleri kapsamında Ödemiş'te kurulan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun 11 Ağustos tarihli kararını sosyal medya hesabında paylaşarak vatandaşlara ve işletmelere uyarıda bulundu.

 

Sulukan, tedbirleri şöyle aktardı: "İlçemiz umuma açık yerlerde ve işletmelerde bulunan vatandaşların ve işletme görevlilerinin korona salgını nedeniyle ağız ve burnu kapatacak şekilde tıbbı/bez maske kullanmalarının, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmelerinin sağlanması ve denetim ekiplerinin oluşturulmasına karar verilmiştir.

 

Tek kullanımlık malzemeler

 

Düğün ve mevlitlerin yemek organizasyonlarında ortak tabak, kaşık, çatal, bardak ve benzeri malzemelerin kullanımının yasaklanmasına, yemek servislerinin tek kullanımlık malzeme ile yapılmasına, ayrıca yemek masalarında sosyal mesafe kurallarına uygun oturma düzeni sağlanarak masalar arasındaki mesafenin uygun hale getirilmesine dikkat çekildi. Düğünlerin yapılmadan önce kolluk kuvvetlerine bildirilip taahhütname alınması kararlaştırıldı.

 

Lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçesi, çay ocağı ve benzeri gibi işletmelerde suyun tek kullanımlık ve ambalaj olarak servis edilmesine; açıkta şeker, tuz, ve baharatların servis edilmemesine dikkat çekildi. Bütün esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı işler dilerken sağlığımız açısından kurallara riayet etmelerini önemle rica ederiz."

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi