Advert
Advert

7 ayda 11 kez temizlendi 90 ton çöp çıkarıldı

7 ayda 11 kez temizlendi 90 ton çöp çıkarıldı
7 ayda 11 kez temizlendi 90 ton çöp çıkarıldı Küçük Menderes
test Bu içerik 461 kez okundu.

Torbalı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU ekiplerince Ayrancılar Mahallesi'nde yoğun bir çalışma başlatıldı. Özellikle mahallenin ortasından geçen su kanalı, bazı duyarsız vatandaşlar tarafından plastik ve evsel atıklarla kirletiliyor. Bunun üzerine çalışma başlatan İZSU Dereler Bakım Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, son yedi ayda 11 kez temizlik gerçekleştirdi. Yapılan temizleme çalışmalarında tam 90 ton plastik ve evsel atık toplandığı bildirildi.

Vatandaşa çağrıda bulundu

Ocak ayından itibaren bölgede çalışma yürüten İZSU Dereler Müdürlüğü ekipleri, bölge halkına "Lütfen çöplerinizi su kanalına atmayınız" uyarısı yaptı. İki ekip halinde kanalda temizlik çalışmaları yapıldığını ifade eden İZSU Genel Müdür Yardımcısı Ali Hıdır Köseoğlu, "Ayrancılar bölgesinde ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyor. Özellikle Ayrancılar Mahallesi'nin tam ortasından geçen kanalın kirletilmesi bizi üzüyor. Kanala atılan evsel ve plastik şişeler, ne yazık ki çevreye zarar veriyor. Ekiplerimiz, Ocak ayından bu yana tam 11 kez bölgede temizlik çalışması yapmıştır ve tam 90 ton malzeme çıkartılmıştır. Çevredeki vatandaşlarımızdan duyarlı olup kanala çöp atmamalarını rica ediyoruz" şeklinde konuştu.

Temizlik devam edecek

Bölgede yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Dereler Bakım Şube Müdürü Onur Emrah Yıldız, "Kanalımız düzenli olarak temizlendiği gibi daha yoğun bir şekilde çalışmaya başladık. Ne yazık ki bölgeden kanala atılan atıklar artmaya başladı. Bir kilometre uzunluktaki kanalımızı şu ana kadar 11 kez temizledik" dedi.

Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Özgan ise kontrollerin ve temizlik çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı