Advert
Advert

İstanbul Sözleşmesi'ne Selçuk'tan destek

İstanbul Sözleşmesi'ne Selçuk'tan destek
İstanbul Sözleşmesi'ne Selçuk'tan destek Küçük Menderes
test Bu içerik 265 kez okundu.

Selçuk Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin komisyonlara havale edildiği toplantıda Başkan Sengel ve Belediye Meclis Üyesi Metin Erkan tarafından takılan 'İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. Vazgeçmiyoruz ' yazılı maskeler dikkat çekti. Başkan Sengel, aynı maskeyle İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'na da katıldı.

Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası düzeyde en kapsayıcı metin olarak kabul edilen İstanbul Sözleşmesi’nin daha fazla altının çizildiği bugünlerde Selçuk Belediyesi, hizmet binasına astığı "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" pankartıyla sözleşmenin içeriğine vurgu yaptı.

Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin arttığı son günlerde İstanbul Sözleşmesi'nin daha fazla önem kazanmasına ilişkin daha önce kentte yapılan basın açıklaması, belediye binasına asılan "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" pankartının yanı sıra Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Meclis Üyesi Metin Erkan da Ağustos ayı meclis toplantısında taktığı "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. Vazgeçmiyoruz" yazan maskelerle katılarak sözleşmenin yürürlükte kalmasına destek verdiler.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı