Advert
Advert

Her yağmur aynı manzara

Her yağmur aynı manzara
Her yağmur aynı manzara Küçük Menderes
test Bu içerik 206 kez okundu.

Torbalı'nın kanayan yarası haline gelen rögar giderleri sorunu yıllardır çözülemedi. Giderlerin sayısının az olduğu sokaklarda yağmur yağdığı günlerde göller meydana geldi. Yağmurlu havalarda araçlar ilerlemekte zorluk çekerken yayalar ise su birikintilerinden dolayı kaldırım ve yollarda yürüyemiyor. Özellikle yol yapım çalışmalarının devam ettiği güzergahlar, yağmur sonrasına çamur deryasına dönüyor. Yollarda biriken sular, havaların ısınmasıyla koku sorunu da beraberinde getiriyor. Günler sonra yağan yağmurla ilçedeki rögar gideri sorunu bir kez daha kendini gösterdi.

Haftalardır ülke genelinde etkili olan sıcak havalarının bunaltıcı etkisi hafta sonu yağan yağmurla yerini serin esintilere bıraktı. Yağmur öncesinde hava sıcaklıklarının 4 dereceye kadar düştüğü ilçede pazar günü akşam saatlerinde şiddetli rüzgar ile yağmur etkili oldu. Bir anda etkisini arttıran rüzgar, bazı mahallelerde kum fırtınalarına neden oldu.

Mahalleye girişler iptal

İlçede hayatı durma noktasına getiren yağmur, en fazla zararı Karakuyu Mahallesi'ne verdi. Karakuyu'nun giriş kısmı başta olmak üzere yapım çalışmalarının devam ettiği yollarda yağmur sularıyla göller oluştu.

Mahalle sakinlerinden Harun Kocabaş, yollardaki su birikintileriyle ilgili olarak, "Mahallemizdeki yollar, herkesin bildiği gibi bozuk. Birçok noktada çukurlar var. Akşam üzeri etkili olan yağmurun ardından mahallemizin girişindeki kavşak, sudan görünmez oldu. Diğer sokaklar da benzer hallerde. Araçların geçmekte sıkıntı yaşadığı yollarda insanlar yürüyemez hale geldi. Her sağanak yağmurda aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Kanalizasyona dökülen rögar giderleri yok. Olan biten su, bu alanda doluyor. Şimdi sular çekilince çamuru kalacak" ifadelerini kullandı.

Emre Okkol ise yaptıkları başvurulardan bir cevap alamadıklarına değinerek, "İlgili kurumlara durumu bildirdik ancak bir sonuç yok. Karakuyu Mahallesi sakinleri olarak biz bu durumdan bıktık" dedi. 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık