Advert
Advert

Şehit eğitimciler için harekete geçtiler

Şehit eğitimciler için harekete geçtiler
Şehit eğitimciler için harekete geçtiler Küçük Menderes
test Bu içerik 935 kez okundu.

Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği, Eğitim-SEN, Eğitim Bir-SEN, Türk Eğitim-SEN ile Eğitim-İş, ortak kararla Ödemiş Sanayi Sitesi'nde kurulan Eğitim Şehitleri Parkı'nın merkez bir noktada tekrardan yaşatılması adına harekete geçti.

 

Çalıştay için toplanacaklar

 

Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle: "Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği'nden siyasi kaygılardan uzak, öğretmen kavramında birleşen tüm öğretmenlere teşekkürle duyurulur. Sevgili Ödemişliler, derneğimiz Mayıs ayı içinde 1997 yılında şehit olan öğretmenlerimiz için Ödemiş ıslahı ve yeniden düzenlenmesi için çalışma başlatmıştı. Amacımız, önceleri bu parkın yeniden düzenlenmesi ve ıslah edilmeseydi. Ödemiş halkından gelen öneri üzerine bu parkın şehir içinde daha görünür bir yerde, bakımının kolayca takip edileceği ve Ödemişli şehit öğretmen ve öğrencilerimizin hatıralarının her zaman yaşaması ve yaşatılması adına şehir içinde olması kararını aldık. Bunun üzerine şehrimizdeki öğretmen sendikalarının başkanları ile görüşme yaptık ve bu konuda destek istedik. Öncelikle siyasi kaygılardan uzak, söz konusu öğretmen sendikalarımızın birlik ve beraberliğini Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği olarak kutluyoruz.

 

14 Ağustos Cuma günü saat 19.00'da Eğitim-SEN adına Sayın Tayfun Bengi, Eğitim BİR-SEN adına Sayın Mahmut Altay, Türk Eğitim-SEN adına Sayın Tuncay Ünsal, Eğitim-İş adına Sayın Rıza Gürbüz ile derneğimizde bu konu ile ilgili çalıştay yapılacak. Ödemiş halkına saygıyla duyurulur."

 

"Ben burayı kafaya taktım" demişti

 

Öte yandan Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gökşin, Ödemiş Sanayi Sitesi içinde bulunan Eğitim Şehitleri Parkı için gazetemize daha önce şu açıklamalarda bulunmuştu: "Eğitimle ilgili her şey bizim derneğimizin ilgi alanına giriyor. 30 senedir Ödemiş'te yaşıyorum, Ödemişli sayılırım. Benim farkında olmadan bir gafletim olmuş. Ben her yıl, 5 Mayıs 1997'de şehit olan öğretmen arkadaşlarımızı sosyal medya sayfamızda paylaşarak yad ederim. Bu sene de aynı şekilde andım ancak farklı olarak vatandaşın birinden sitem geldi. Vatandaş, şehitlerimiz anısına yapılan bu parkın çok kötü durumda olduğunu söyledi. Ben önce Ödemiş halkından, sonra da kendimden özür diliyorum. 30 senedir bu parkın varlığından haberdar değildim.

 

Park, Bekir Keskin'in belediye başkanlığı döneminde ikiye bölünmüş, aradan yol geçmiş. Ardından Başkan Bekir Keskin, parkı düzenleyerek restore etmiş. Bekir Keskin döneminden bu yana bu park hiç yenileme görmemiş. Üstüne üstlük de her yer mezbelelik içinde. Hurda arabalar, lastiklerle dolu bir park. Eğitim şehitlerimize yakışmıyor. Dolayısıyla bu parkın düzenlenmesini istiyoruz. Hatta parkın park olduğunu gösteren büstün üstünde şehit olan öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve şoförümüzün ismini görmek istiyorum. Gelen bir yabancı bu parkın neden yapıldığını, niçin kurulduğunu anlasın istiyorum. Dernek olarak ben, burayı kafaya taktım."

 

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi