Advert
Advert

Otoban değil köy yolu

Otoban değil köy yolu
Otoban değil köy yolu Küçük Menderes
test Bu içerik 329 kez okundu.

Torbalı'da köylere ulaşımın sağlandığı yollarda zaman zaman tarım arazilerine giden traktörlerin ve fabrikalara yük taşıyan yüksek tonajlı araçlar nedeniyle yollar içerisinde çökme ve bozulmalar meydana geldi. Köy yollarında yapılan onarımlara rağmen istenilen sonuç elde edilemedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, muhtarlardan gelen talepler ve vatandaşların şikayetleri doğrultusunda yollarda yaptıkları incelemenin ardından yolların tamamen yenilenmesi için çalışmalar başlattı. İZBETON tarafından 2020 yılının başında başlayan yol çalışmalarının büyük bir kısmında sona gelindi.

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan köyler, son yıllarda diğer ilçelerden göç almaya başladı. Köylerde hobi bahçesi, dağ evi veya çiftlik satın alarak şehir hayatının stresinden kaçmak isteyenlerin tercih ettiği ilçedeki köylerin en büyük sorunu haline gelen yol sorunu, yıllar sonra bitti.

Çalışmalarda sona gelindi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılan Ahmetli, Özbey, Yeniköy, Taşkesik, Çapak mahalleleri başta olmak üzere yolları bozuk olan köylerde çalışmalar sona erdi. Ekipler, muhtarlardan gelen talep doğrultusunda daha önce hiçbir şekilde asfaltlanmayan sokaklarda sıcak asfalt dökümü yaptı. Özbey, Yeniköy ve Ahmetli mahallelerinde yaklaşık 30 kilometrelik alana sıcak asfalt döken ekiplerin önümüzdeki haftalarda bölgedeki projeyi bitirmesi bekleniyor.

 Özbey Mahallesi Muhtarı Şemsettin Kanza, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZBETON ekipleri, üç mahallenin yol sorununu çözdü. Çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun. On yıldan fazla bir süredir bizim yollarımız bozuktu. Ekipler gün içerisinde yaklaşık 40 dereceyi bulan sıcaklıklarda, zor şartlar altında çalışmaya devam etti. Yeni yapılan yollar, en az 20 yıl için üç mahalledeki yol sorunu çözdü. Biz mahalle sakinleri olarak onlara çok şey borçluyuz. Yollarımızı otoban gibi yaptılar. Toprak yollara bile asfaltlama yapıldı" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık