Advert
Advert

Türkiye'de bir ilki başardı

Türkiye'de bir ilki başardı
Türkiye'de bir ilki başardı Küçük Menderes
test Bu içerik 1413 kez okundu.

Bir dönem alışveriş merkezi olarak kullanılan ve daha sonra atıl bir durumda bırakılarak kaderine terk edilen 10 bin metrekarelik alan, eğitim sektörüne kazandırıldı. EGEBİL Torbalı Kampüsü Modern Çağ Koleji tarafından eğitime yeniden kazandırılan devasa yapıt, bölgenin ilgi odağı haline dönüştü. Geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve açıldığı günden bu yana bölgede ses getiren kolej, Türkiye'de bir ilke imza attı.

Güvenli eğitim alanı

Geçtiğimiz yıl sonu Çin'de görülen, daha sonra tüm dünyaya yayılan ve Türkiye'de de etkisini gösteren koronavirüs, hayatı olumsuz etkiledi. Ülke genelinde eğitim alanında kısıtlamalara neden olurken EGEBİL Torbalı Kampüsü Modern Çağ Koleji, yaptığı çalışmalarla Türkiye'de bir ilke imza attı. Kolej, uluslararası güvenlik firması Sis Certifications tarafından verilen Kovid-19 Sağlıklı-Güvenli İş Yeri sertifikasını almayı başardı. Kurucu Ender Öden, "Dünya genelinde devam eden salgın hastalığa karşı olayın en başından bu yana tedbirlerimizi aldık. Koronavirüs sürecinden itibaren 10 bin metrekare olan eğitim alanımızı güvenli hale dönüştürdük. Başarımız, sertifika ile tescillendi" dedi.

"Gurur yaşıyoruz"

Kovid-19 pandemisinin Türkiye'de görülmeye başladığı ilk günden itibaren hayata geçirdiği önlemler, çalışanları için her alanda aldığı üst düzey hijyen tedbirleri uygulamalarıyla kolej, eğitim alanında alınan sağlıklı güvenli iş yeri sertifikasıyla Türkiye'de eğitim alanında bir ilki gerçekleştirdi.

Kurucu Ender Öden, "Mevcut yerleşke içerisinde hijyen koşullarının ve Kovid-19 mücadele kapsamında bilinen tekniklerinin optimize edilerek en üst seviyede hijyenin sağlanması, sağlıklı ve güvenli alanın oluşturulması adına önemli bir çalışma yürüttük. Olması gereken her türlü önlemi aldık. Elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Gönüllülük ilkesinde yaptığımız başvuru sonucunda uluslararası sertifikamızı almayı başardık. Eğitim alanında ilk sertifikaya sahip olmanın gururunu da yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor