Advert
Advert

Toplam vefat sayısı 6000'e yaklaşıyor

Toplam vefat sayısı 6000'e yaklaşıyor
Toplam vefat sayısı 6000'e yaklaşıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 278 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Ağustos koronavirüs verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca'nın hesabından paylaştığı veriler kapsamında 5 Ağustos'ta yapılan test sayısı 53 bin 842 iken 24 saatte görülen vaka sayısının 1178 olduğu belirtildi. Aynı gün içinde 19 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken 1015 kişi koronavirüs hastalığını yendi.

Öte yandan Türkiye'de toplam 5 milyon 27 bin 308 adet test yapıldı. Toplam vaka sayısı 236 bin 112'ye yükseldi. Son 24 saatte 19 kişinin daha vefat etmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5784'e çıkarken ağır hasta sayısının 582 olduğu kaydedildi. Koronavirüsle mücadele kapsamında 11 Mart'tan bu yana 219 bin 506 kişinin koronavirüsü yendiği de belirtildi.

Entübasyon ne demek?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna, içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir. Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solunum yetmezlikli hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine entübasyon denir.

Ece Köseoğlu

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı