Advert
Advert

"700 metrekare asfalt veya kilit taşı yapmaktan aciz misiniz?"

Küçük Menderes
test Bu içerik 1149 kez okundu.

10 yıl AK Parti kanadında Kiraz İl Genel Meclis üyeliği, Kiraz'ın İzmir İl Genel Meclis üyeliği ile encümen üyeliğini yapmış Hüseyin Çavuş, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün arkasında bulunan toprak yola isyan etti.

Çavuş,"Kiraz-Beydağ anayolu güzergahı üzerinden İlkkurşun Spor Salonu'nun doğusundan buraya arabalar geliyor. Ödemiş Devlet Hastanesi'nin acil bakım servisine giremediğinden bu yolu kullanıyor. Bu yolu kullanarak yani hastanenin etrafından dolaşarak hastaneye varabiliyor. Atatürk Mahallesi'nin bu tarafta kalan kısmını kullanacak insanların tamamı bu toprak yolu kullanıyor. Herkes bu yoldan istifade etmesine karşın yolun hali içler acısı. Altı üstü 100 metrelik yol.

Vatandaş olarak Ödemiş Belediyesi'ne yazılı müracaat ettim. Cevap, 'Bu yol bize değil, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait' oldu. 'Peki ne yapılacak?' diye sorduğumuzda 'İstimlak edilecek' cevabı alıyoruz. Bu yolu madem istimlak etmediniz, niçin kullanıma açtınız? Bu yol kullanılmayacaksa Ödemiş Belediyesi bu yola niçin mıcır döktü? Neden burada greyder, dozer çalıştırdınız? Greyder, dozer çalıştırıncaya kadar 700 metrekare asfalt veya kilit taşı yapmaktan aciz misiniz? Ödemiş Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yolu yapmıyorsa siz yapın. Sizin gücünüz yok mu? Nelere nelere para harcıyorsunuz? İlla bir şey yaptırabilmek için yandaş mı olmak lazım? Defalarca size müracaat edilmesine rağmen buradaki işi yapmıyorsunuz, yapmaktan kaçınıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"Vatandaşa hizmet etmemek için..."

Çavuş, toprak yolun kışın çamur ve yazın ise toz sorununa sebebiyet verdiğini de belirterek, "Hastanenin arkasına hastane çalışanlarının da faydalanabileceği bir kreş yapıldı. Henüz faaliyete geçmedi. Bu kreşin önü çöplüktü. Burası belediye tarafından temizlendi, öylece bırakıldı. Burayı bu şekilde bırakmak yerine niçin kilit taş veya asfalt yapılmıyor? Ne yapmak istediklerini anlamakta güçlük çekiyorum. Vatandaşa hizmet etmemek için ne olumsuzluk gerekiyorsa o yapılıyor. Bu hastane açılalı 1.5-2 sene oldu. Bu yolla alakalı müracaatlarımız, uzun zamandır sürüyor. Kimsenin kılı kımıldamıyor" dedi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı