Advert
Advert

Randevu aralığı 10 dakika oluyor

Randevu aralığı 10 dakika oluyor
Randevu aralığı 10 dakika oluyor Küçük Menderes
test Bu içerik 262 kez okundu.

Koronavirüs salgınının başlamasıyla hastanelerde bir dizi önlemler alındı. Virüsün bulaştığı hastaların izole edilerek tedavi edilmesi amacıyla uygulanan tedbirler vaka sayısındaki azalışa bağlı olarak kaldırılmaya başlandı. Torbalı Devlet Hastanesi'nde koronavirüs nedeniyle sınırlı sayıda hasta kabulü yapılarak sıra işlemine ara verildi. Polikliniklere gelecek olan hastalar, MHRS'den randevu alarak hastaneye gelmeye başladı. 20 dakika aralıklarla hasta kabulü yapılan Torbalı Devlet Hastanesi'nde randevu aralıklarının süresi azaltıldı.

Torbalı Devlet Hastanesi'ndeki sağlık çalışanları, vaka sayısının en fazla olduğu günlerde hastaları hayatta tutabilmek için büyük çaba sarf etti. Hastanede oluşturulan karantina bölümünde yüzlerce koronavirüs hastası tedavi edilirken polikliniklerde hasta kabulü durduruldu. Sadece acil bölümünün hizmet verdiği hastanede geçtiğimiz aylarda polikliniklerdeki tedaviler sadece randevu ile başladı. Bekleyen hasta yoğunluğunun en aza indirilmesi amacıyla alınan önlemler doğrultusunda randevusu olmayan hastalar tedavi edilmedi. Polikliniklerde tedaviler 20 dakika ile yapılarak sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Pazartesi günü başlayacak

Torbalı Devlet Hastanesi'nin resmi internet sitesinden yapılan paylaşımda randevu aralığının 10 Ağustos tarihinden itibaren 10 dakikaya indirileceği duyuruldu. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan yeni uygulama ile hastaneye gelen hasta sayısı iki katına çıkarak bekleme süresi azaltılacak. Hastanede 10 dakikalık ara ile hasta kabulünün yapılacağı polikliniklerin önlerinde ise yoğunluk oluşma ihtimaline karşılık önlemler alındı. Hastaneye gelecek hastaların ilk olarak randevu alması gerektiğine önemle vurgu yapılarak randevusuz hastaların tedavi edilmeyeceği belirtildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi