Advert
Advert

Durak var ama ulaşım yok

Durak var ama ulaşım yok
Durak var ama ulaşım yok Küçük Menderes
test Bu içerik 159 kez okundu.

Torbalı'nın diğer merkezi ilçelere bağlantısını sağlayan İZBAN'ı her gün binlerce kişi kullanıyor. İzmir'in en uzak ilçesine ortalama bir buçuk saatlik kesintisiz ulaşım sağlayan İZBAN'ın Sağlık, Tepeköy, Kuşçuburun, Pancar ve Torbalı durağı ilçede yer alıyor. Özellikle diğer ilçelerden iş için Torbalı'ya gelenlerin tercih ettiği İZBAN, hizmete açılmasının ardından en fazla tercih edilen toplu taşıma aracı konumuna geldi. İlçeye diğer bölgelerden yerleşmek isteyenlere de büyük kolaylık sağlayan İZBAN'ın Sağlık durağına gitmek neredeyse imkansız.

Subaşı ve Sağlık mahallelerini birbirine bağlayan Süleyman Bozkurt Caddesi'nde köprü olmamasından dolayı iki mahalle arasındaki ulaşım, sekiz kilometreyi buluyor ancak iki mahallenin arasındaki akarsuyun üzerine bir köprü yapılması halinde ulaşım, bir kilometreye kadar düşüyor.

"İki mahalle arasına bağlantı yolu istiyoruz"

Subaşı Mahallesi sakinleri, İZBAN Sağlık durağına dolmuş seferlerinin olmaması ve yolun uzaması nedeniyle gitmekte sıkıntı çekiyor. Subaşı Mahallesi Muhtarı Mehmet Tanır, İZBAN durağına yakın olmalarına rağmen yol sorunu sebebiyle durağa kimsenin gidemediğine değinerek, "Sağlık İZBAN durağı, bizim mahallemize çok yakın ancak iki mahalle arasında köprü olmadığından dolayı sekiz kilometre fazladan yol giderek Sağlık İZBAN durağına gidebiliyoruz. Yıllardır vatandaşın bu talebini ilgili kurumlara ilettik ancak hiçbir şekilde bir dönüş alamadık. Mahalle sakinleri, İZBAN'a ulaşmak için Tepeköy'e gidiyor. Bizim yetkililerden ricamız, Sağlık ve Subaşı mahallelerini birbirine bağlayan bir bağlantı yolu yapmalarıdır. Bağlantı yolunun yapılmasıyla çevredeki diğer mahallelerde yaşayanlar da İZBAN'ı kullanabilecekler" diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette