Advert
Advert

Mezarlıklarda çöp çilesi

Mezarlıklarda çöp çilesi
Mezarlıklarda çöp çilesi Küçük Menderes
test Bu içerik 336 kez okundu.

Torbalı'daki mezarlıklar, yılın belirli dönemlerinde belediye ekipleri tarafından temizlenerek içerisine bırakılan çöpler alınıyor. Temizliğin yanı sıra mezarların arasında yer alan ağaçlarda budanarak zararlı otlar temizleniyor. Çalışmalar belirli aralıklarla devam ederken kabir ziyareti yapıldığı esnada dökülen suların şişeleri, diğer mezarların üstüne atılıyor. Ayrıca mezar taşları da zaman zaman kimliği belirsiz kişiler tarafından kırılıyor. Yapılan denetimlere rağmen hırsızlık olaylarının da yaşandığı Torbalı'daki mezarlıklarda Kurban Bayramı'nda çöp sorunu patlak verdi.

Yakınları vefat edenler, her bayram olduğu gibi bu bayramda da mezarlıklara giderek kabirlerin başında dua etti. Büyüklerinin mezarlarında dua edenler, kabirlerin üzerine su dökerek mezarları temizledi. Kurban Bayramı arifesinde Torbalı 7 Eylül Mahallesi Mezarlığı'na gelenler, yakınlarının mezarlarını çevresine istiflenmiş çöp yığınlarından dolayı görünmez bir hale geldiğini gözlemlediler. Çöplerden gelen pis kokudan dolayı mezarların yanına yaklaşamayanlar, duruma tepki gösterdi.

"Bunları yapanların ölülere saygısı yok"

Ebru Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Torbalı 7 Eylül Mezarlığı'ndaki annemin mezarına gittiğimde her zaman aynı manzara ile karşılaşıyorum. Her yere şikayette bulundum ancak şu ana kadar bir çözüm alamadım. Yetkililerden bu sorunu bir an önce çözmelerini istiyoruz. Fotoğrafta görüldüğü gibi toplanan bütün çöpler, annemin mezarının etrafından" dedi.

7 Eylül Mezarlığı'nda diğer bazı mezarlarda da benzer durumlar yaşandığı gözlemlendi. Mustafa Uzun ise, "Kurban Bayramı öncesinde yakınlarımızın kabirlerini ziyaret etmek için geldik ancak çöplerin hepsi, mezarların üstüne atılmış. Biz temizlemek zorunda kalıyoruz. Bu çöpleri kimin attığını bilmiyoruz ama bunu yapanların ölülere saygısı yok. Yetkililerden bir an önce bu konuda bir çalışma başlatmalarını talep ediyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme