Advert
Advert

19 kişi can verdi

19 kişi can verdi
19 kişi can verdi Küçük Menderes
test Bu içerik 140 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 Ağustos koronavirüs verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca'nın hesabından paylaştığı veriler kapsamında 3 Ağustos'ta yapılan test sayısı 41 bin 301 iken 24 saatte görülen vaka sayısının 995 olduğu belirtildi. Aynı gün içinde 19 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken 1003 kişi koronavirüs hastalığını yendi.

Öte yandan Türkiye'de toplam 4 milyon 927 bin 217 adet test yapıldı. Toplam vaka sayısı, 233 bin 851'e yükseldi. Son 24 saatte 19 kişinin daha vefat etmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5747'ye çıkarken entübe hasta sayısının 580 olduğu kaydedildi. Koronavirüsle mücadele kapsamında 11 Mart'tan bu yana 217 bin 497 kişinin koronavirüsü yendiği de kaydedildi.

Entübasyon ne demek?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna, içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir. Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solunum yetmezlikli hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine entübasyon denir.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme