Advert
Advert

İki yangına müdahale ettiler

İki yangına müdahale ettiler
İki yangına müdahale ettiler Küçük Menderes
test Bu içerik 600 kez okundu.

Ödemiş'e bağlı Küçükavulcuk Mahallesi'nin alt tarafında bulunan Çingenkonağı mevkiinde geçtiğimiz pazartesi günü başlayan ve art arda gerçekleşen iki yangın, itfaiye ekiplerinin hummalı çalışmaları sonucunda iki saat sonunda söndürüldü.

Yetkililerden edinilen bilgilere göre, yangının ilki 16.10'da başladı. Nedeni belirlenemeyen bir şekilde başlayan yangın, kısa sürede çok sayıda tarlaya yayıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Ödemiş Belediyesi su tankerleri ve bir kepçenin müdahale ettiği yangının hemen bir kilometre ilerisinde saat 18.20 sularında bir yangın daha başladı. İki yangın, 15 tarlaya zarar verdi.

Birgi Mahalle Muhtarı Mutlu Sulukan, "Bölgemizde nedeni henüz belirlenemeyen şekilde başlayan yangınlar, hepimizi çok korkuttu. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile Ödemiş Belediyesi yetkililerinin su tankerleriyle başlattığı mücadele sonucunda yangınlar kontrol altına alındı. Bu sıcak günlerde vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Nefesimizi yok etmemek adına el birliğiyle hareket etmek durumundayız. Yangın alanında ekipleriyle de bize destek olan, durumu yerinde gözlemleyen Ödemiş Belediye Başkanım Mehmet Eriş ve yardımcısı Özay Kaptan'a teşekkür ederim" dedi. 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme