Advert
Advert

Kontraplak

Kontraplak
Kontraplak Küçük Menderes
test Bu içerik 385 kez okundu.

Ağaçtan yapılmış olan bir yapı malzemesi olarak bilinen kontraplak döşeme alanları başta olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır. Ağacın liflerinin ayrılması ve çapraz şekilde yerleştirilmesi ile oluşan bu malzeme fabrikalarda uzun işlemler sonucu ortaya çıkarılır. Kontraplak  yapımı için hazırlanmış olan bu malzeme içine eklenen malzemelerle birlikte uzun süre makineler yardımı ile preslenmektedir. Bu presleme işleminin sonunda elde edilen Kontraplak kullanıldığı mekanlarda suya, ısıya ve neme dayanıklı olarak kullanılan bir malzemedir.

Kontraplak Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kontraplak ağaç malzemesinin makinelerde preslenmesi ile oluşturulan bir malzemedir. Bu malzeme döşenirken kolaylıkla çivi ve vida ile sabitlenebilmektedir. Ayrıca görünüş olarak da dekoratif bir özelliğinin bulunması bu malzemenin dekorasyon amaçlı da kullanımını sağlamaktadır.

Kontraplak çok fazla kullanılan bir malzemedir. Bunun sebebi öncelikle dayanıklı olması ve uzun süre kullanılabilmesidir. Ayrıca bu malzeme kullanıldığı alanda sağlıklı ortamların oluşmasını sağlamaktadır. Ağacın doğallığını yansıtan bu malzemeler inşaatlarda kalıp malzemesi, mobilya yapımı, pano yapımı gibi alanlarda kullanılabilir. Bu ürünleri görmek ve incelemek için https://salkimorman.com.tr/kontraplak.htm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak