Advert
Advert

Üretim hız kesmeden sürüyor

Üretim hız kesmeden sürüyor
Üretim hız kesmeden sürüyor Küçük Menderes
test Bu içerik 467 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıddık Kaya ve okul öğretmenleri ile bir araya geldi.

Pandemi sürecinde okulda yapılan faaliyetleri yerinde gözlemleyen Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, düşüncelerini şu şekilde aktardı: "Pandemi sürecinde alınacak önlemler kapsamında birçok işletme, imkanlarını kullanarak koruyucu malzemelerin piyasaya tedariki için seferber olmuştu. Bu süreçte Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yüz koruyucu siperlik maske üretimi ile Ödemiş'in ihtiyacını karşılamaya çalışmıştı. Ticaret Odası olarak biz de üyelerimize duyurmuştuk. Hasta sayısı bugünlerde azalsa da pandemi sürecinin ne kadar daha devam edeceğini bilmiyoruz. Bu nedenle koruyucu ekipmanlara ve dezenfektanlara ihtiyacımız, bir süre daha olacak gibi. Malzeme tedarikinde sıkıntı yaşamamak adına bu ihtiyaçların üretilmesi çok önemli. Bu kapsamda Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan faaliyetleri yerinde gözlemleyerek yakından görmek istedik.

Geçmişinde de çok iyi ustalar yetiştiren okul, günümüzde de faaliyetlerine devam ederek öğrencilerini mümkün olduğunca donanımlı yetiştirmeye çalışıyor. İşini iyi yapan usta ve ara eleman ihtiyacını karşılamak için meslek liselerinin verdiği eğitim çok önemli. Ara eleman sıkıntısı yaşayan işletmeler, okulla iş birliği yaparak personel ihtiyaçlarını bu şekilde sağlayabilirler ve böylelikle nitelikli eleman ile daha iyi işler yapabilirler."

"Personel yetiştirmeye gönüllüyüz"

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıddık Kaya ise, "Okulumuz, koronavirüs salgınına karşı yoğun bakımlarda kullanılmak üzere koruyucu siperlik maske üretimi ile faaliyetlerine başladı. Makine bölümü bakım onarım ve metal mobilya bölümü ortak üretim çalışmaları ile üretilen maskeler, ilk olarak sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya başladı ve Ödemişlilerimizin talepleri doğrultusunda koruyucu siperlik maske üretimine devam ettik. Daha sonrasında Metal ve Mobilya Teknolojileri bölümleri ortak çalışması ile birinci sınıf MDF malzemeden pedallı dezenfektan standı seri üretimine başladık. Gelen talepler üzerine anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin kullanımlarına uygun el dezenfektan stantlarının da üretimlerine başladık.

Okulumuzun imkanlarını mümkün olduğunca kullanmaya çalışarak öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle birlikte bölgemize faydalı çalışmalar yapma gayretindeyiz. Bölgenin ihtiyacı olan teknik bilgisi yüksek ve pratik öğrencilerin yetişmesi için de bölge işletmelerimizden destek bekliyoruz. Biz Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak sanayideki işletmelerle ortak koordinasyonlu çalışarak bölgemizin ihtiyacı olan personeli yetiştirmek için gönüllüyüz" dedi.

Koruyucu siperlik maske ve pedallı dezenfektan standı almak isteyen işletmeler ve kurumlar, Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile (0232) 545 29 93 numaralı telefondan iletişime geçerek satın alabilirler.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon