Advert
Advert

Bozdağ'a turizme açılacak

Bozdağ'a turizme açılacak
Bozdağ'a turizme açılacak Küçük Menderes
test Bu içerik 723 kez okundu.

Bozdağ'da Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatının ardından uzun süredir çalışmaları sürdürülen kar perdesi ve çığ durdurma duvarları yapım işi ihalesi tamamlandı. Orman Genel Müdürlüğü'nün yaptığı ihaleye 18 firma katılırken sekiz şirket arasında gerçekleşen rekabet sonrası iş, 9 milyon 100 bin TL'ye konsorsiyumda kaldı.

Yedi yıl önce yaşanan çığ düşmesi nedeniyle İzmir Valiliği'nin kararı sonrasında tesislerin kapatılmasına karar verilmişti. Mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü'nde olan fakat uzun yıllardır İzmir İl Özel İdaresi tarafından işletilen teleferik tesisleri uzun süredir kapalıydı. Tesislerin işletilmesini ve kiralanması işini alan başka bir firma ise çığ durdurma duvarları ve kar perdeleri olmadığı için alanda yatırım yapamıyordu.

Başkan Eriş'ten yetkililere çağrı

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, konuyla ilgili şunları söyledi: "Bozdağ, yaz-kış turizm faaliyetleri ile ön plana çıkan bir bölgemiz. Hemen yanında Gölcük Yaylası var. Sadece Ödemiş'e değil, tüm İzmir’e hatta Manisa ve Ege'ye hitap eden bir coğrafya. Bizim için çok değerli ve önemli. Biz, her fırsatta buraların ayağa kaldırılması konusunda yetkili makamlara çağrıda bulunuyoruz. Belediye olarak bizim de Gölcük'te otel projemizin inşaatı sürüyor. Eski oteli yenileyerek hizmete açacağız. Sadece kış mevsimimde değil, yazın da misafirlerimizi ağırladığımız yaylalarımıza tüm İzmirlileri bekliyoruz."

Büşra Boyar

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"
Havza genelinde zehir operasyonu
Havza genelinde zehir operasyonu