Advert
Advert

30 milyon liralık içme suyu yatırımı

30 milyon liralık içme suyu yatırımı
30 milyon liralık içme suyu yatırımı Küçük Menderes
test Bu içerik 1863 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Tire ve Bayındır ilçelerinde eskiyen ve kaçaklara neden olan 35 yıllık içme suyu hatlarını yeniliyor. Ekonomik ömrünü yitirmiş 100 kilometrelik içme suyu şebekesinin yenileme çalışmaları için 30 milyon liralık yatırım planlandı.

 

İzmir’in tüm ilçelerinde su ve kanal altyapı çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, Tire’nin 1985 yılından kalma ve özellikle yaz aylarında sık sık arızalandığı için su sıkıntısı yaşanmasına neden olan içme suyu hatlarını yeniliyor. Birinci etabı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde ikinci etabına başlanacak çalışmalar kapsamında kaçaklara neden olan100 kilometrelik şebeke hattı, yüklere ve basınca dayanıklı yeni borularla değiştirilecek.

 

Kaçak oranı azalacak

 

İletim hatlarının son teknoloji borularla yenileneceğini belirten İZSU yetkilileri, Tire ilçe merkezindeki çalışmaların iki yıl içerisinde tümüyle tamamlanacağını, yenileme işlemlerinin ardından kaçak oranının ciddi şekilde azalacağını dile getirdi.

 

Kesintisiz suya kavuşacaklar

 

Tire ve Bayındır ilçelerine bağlı kırsal yerleşim yerlerindeki sondaj kuyularının iletim hatlarında da kısmi yenileme çalışmaları başlatılacak. Bayındır'ın Yakacık, Pınarlı ve Buruncuk mahallelerinin de içme suyu şebekeleri tamamen yenilenecek.Toplam 30 milyon liraya mal olacak yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Tire ve Bayındır ilçelerinin su altyapısıyla ilgili sorunları, önemli ölçüde giderilmiş olacak.

 

Büşra Boyar

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon