Advert
Advert

Amatörde tek sezonluk birleşme

Amatörde tek sezonluk birleşme
Amatörde tek sezonluk birleşme Küçük Menderes
test Bu içerik 713 kez okundu.

İzmir'de 1. ve 2. amatör kümeler, önümüzdeki sezon için birleştirildi. Türkiye Futbol Federasyonu  Amatör İşler Kurulu'nun toplantısı neticesinde İzmir'in yanı sıra Ankara, Antalya, Aydın, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Rize, Samsun, Zonguldak, Kırıkkale, Batman, Yalova ve Düzce illerinde pandemi nedeniyle yarım kalan 2. amatör liglerin 1. amatör ligler ile birleştirilmesine ve bu illerin 2021-2022 sezonunda 2. amatör liglerinin yeniden oluşturulmasına karar verildi.

 

Buna göre 2020-21 sezonunda İzmir 1.Amatör Küme ve 2.Amatör Küme'de mücadele edecek takımlar, söz konusu birleştirilmiş ligde birbirleriyle mücadele edecekler. Burada elde edilecek derecelere göre ise 2021-22 sezonunda hangi takımların hangi ligde yer alacağı da belirlenecek.
 

Tamamlanamayan lig kararları

 

Aynı toplantıda alınan diğer kararlar ise şu şekilde: "Aşağıda isimleri yazılı 11 ilin pandemi nedeniyle tamamlanamayan 1. amatör ligleriyle ilgili Futbol İl Tertip Komitelerinin Amatör İşler Kurulu'na bildirmiş oldukları bir üst lige çıkan takımlarla ilgili önerilerinin kabul edilmesine,

Ankara, Çanakkale, Denizli, Edirne, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kırklareli, Konya, Sakarya ve Samsun.

Aşağıda isimleri yazılı 18 ilin pandemi nedeniyle tamamlanamayan 2. amatör ligleriyle ilgili Futbol İl Tertip Komitelerinin Amatör İşler Kurulu'na bildirmiş oldukları bir üst lige çıkan takımlarla ilgili önerilerinin kabul edilmesine,
 

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bursa, Çorum, Elazığ, Hatay, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Uşak."

 

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu