Advert
Advert

YKS'nin ilk oturumu bugün

YKS'nin ilk oturumu bugün
YKS'nin ilk oturumu bugün Küçük Menderes
test Bu içerik 413 kez okundu.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bugün 10.15’te başlıyor. Bugün yapılacak ilk oturum, toplam 165 dakika sürecek. Toplamda üç oturum gerçekleşecek YKS'nin diğer iki oturumu ise yarın yapılacak. Yarın gerçekleşecek oturumun ilki 180 dakika, ikincisi ise 120 dakika sürecek.  

 

Yetkililer uyarıda bulundu

Yetkililer, temas önlemleri kapsamında öğrencilerin sınav kağıdı, kalem, masa ile temasları sonrasında yüzleri ve gözleri ile temas etmemelerini fakat unutularak temas edilmesi halinde bu durumun virüs ile doğrudan enfekte olacakları anlamına gelmeyeceği ve sadece riskin artabileceği ifadelerini kullandı.

 

Sınava girecek olan öğrencilerin sınav esnasında koronavirüs bulaşma endişelerinin çok doğal olduğunu söyleyen yetkililer, koronavirüs önlemleri ile ilgili adayların dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıraladı: "Sayfayı çevirirken parmaklarınızı ağzınıza götürerek ıslatmamak, bu noktada önemlidir. Sınav sonrasında eve girişte tüm vücut banyo yapmanız ve kıyafetlerinizi yıkamanız faydalı olacaktır. Sınav çıkışı aile bireylerinizle ya da karşılaştığınız arkadaşlarınız ile sarılmamalı, öpüşmemelisiniz. Tırnaklarınızı kısa tutulmalısınız. Gereksiz teması ve bulaşı önlemek adına sınav salonuna girmeden önce saçlarınızı toplamak uygun olacaktır.

 

Kişiler sınav salonuna sıra ile gireceklerdir. Eğer kalabalık görürseniz bekleyebilir, boşaldıktan sonra salonu ya da koridoru terk edebilirsiniz. Eldiven kullanımı şart değildir, stresli bir işlem esnasında kullanılacağı için ellerinizi terletecek ve konforunuzu düşürecektir. Salon çıkışında ellerinizi uygun şekilde ve sürede yıkamak faydalı olacaktır. Bu süreçte vitamin yönünden zengin, sağlıklı ve dengeli beslenmeniz, hem mental süreciniz hem de bağışıklık sisteminizin güçlenmesi için etkili bir yöntemdir."

 

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon