Advert
Advert

Pandemi sürecini eğlenceli hale getirdiler

 Pandemi sürecini eğlenceli hale getirdiler
 Pandemi sürecini eğlenceli hale getirdiler Küçük Menderes
test Bu içerik 398 kez okundu.

Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu öğrencileri, eTwinStory projesi ile pandemi sürecini eğlenceli hale getirdi. Okul yetkilileri şunları söyledi: "Umut hayattır sözüyle başlayan e-Twinning projesi, miniklerimize okuldan uzak kaldıkları sürede kavuşacağımız güzel günler için ışık oldu. eTwinStory; bir e-Twinning Projesi'nden çok her çocuğun aktif olarak yer aldığı, kendisinden bir şeyler kattığı, özgün hikayeleri, yaratıcı çalışmaları ve sevimli kahramanı TwinCat ile bir arkadaş oldu.

 

Zafer İlkokulu da var

 

Projeyi altısı Türk olmak üzere diğer ülkeler ortaklı 10 işbirlikçi öğretmen arkadaşımız sürdürmüştür. Ödemiş'ten Zafer İlkokulu ve Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu projeye dahil olmuştur. Kurucularımızın yazdığı özgün hikayenin kahramanı TwinCat, çocuklarımız tarafından benimsenmiştir. TwinCat'in başka maceralarını web araçlarıyla yazıp seslendirmişlerdir. Proje ortağı öğretmenler tarafından da bulundukları şehirleri tanıtıcı hikayeler yazılıp seslendirilmiştir. Böylelikle büyük bir dijital kütüphane oluşturulmuştur. Pek çok web aracı kullanmayı öğrenen öğrencilerimiz, kahramanımız TwinCat ile ilgili ayraç tasarımları, oyunlar, animasyonlar hazırlamışlardır.

 

Proje ortağı arkadaşları ile yapılan webinarlar da yabancı dil gelişimlerini katkıda bulunmuşlardır. Çocuk kitabı yazarları Fatih Erdoğan ve Tülin Kozikoğlu ile buluşarak 100 öğrenci, aynı anda yaratıcı yazma etkinliği olarak şiir yazmış ve dijital şiir kitabı oluşturulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl seminer çalışmalarına eTwinning çalışmalarını eklemesinden mutluluk ve onur duyduk. eTwinning projelerinin öğrencilerimize katkısı; okuma, anlama, yaratıcı yazma, özgüven, empati, müfredata uyumlu kazanımlar kazandırılması açısından oldukça önemlidir."

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu