Advert
Advert

Üç mahallenin yol çilesi bitiyor

Üç mahallenin yol çilesi bitiyor
Üç mahallenin yol çilesi bitiyor Küçük Menderes
test Bu içerik 234 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı'daki köylerde bozuk yolları kapsayan geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Mahalle muhtarlarından gelen talep doğrultusunda araçların ilerlemekte güçlük çektiği yollara asfalt yenileme çalışması yapılıyor. İlçe genelindeki bütün köylerdeki yol sorununun giderilmesine yönelik yürütülen çalışmalar, vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Ekipler, geçtiğimiz hafta üç köye ulaşımın sağlandığı yolları yeniden yapmaya başladı.

Özbey,Yeniköy ve Ahmetli mahalle sakinlerinin kullandığı yollarda çevredeki fabrika ve tarım arazileri nedeniyle araç yoğunluğu eksik olmuyor. Traktör, tarım makineleri ve yüksek tonajlı araçların sürekli olarak kullandığı yollarda zaman içerisinde çökmeler ve bozulmalar meydana geliyor. Yollardaki sıkıntıları tamamen bitirmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi ekipleri, bir süre önce üç mahallede çalışma başlattı. Bozuk olan yollar kazılarak sıcak asfalt döküldü.

Muhtarlar adak kesti

Üç mahallenin muhtarları, bölgedeki ulaşım sorununu kesin bir şekilde çözecek olan çalışmalardan dolayı yetkililere ve ekiplere memnuniyet göstergesi olarak hayır yaptı. Yol düzenlemelerinin devam ettiği Özbey kavşağında personel ve belediye yetkililerinin katıldığı törende muhtarlar, kesilen adağı çalışanlara dağıttı.

Özbey Mahallesi Muhtarı Şemsettin Kanza, yol sorununun tamamen bittiğine değinerek, "Özbey,Yeniköy ve Ahmetli mahallelerine giden yollar, bu zamana kadar hep yama yapılarak onarıldı. Çok şükür belediye yetkilileri, yol sorununu kökünden çözmek amacıyla yaklaşık 30 kilometre yolu sıfırdan yaparak sıcak asfalt döktü ve yolları genişletti. Çalışmaların büyük bir kısmında sona gelinirken üç mahalle muhtarı olarak vatandaşlar adına onlara teşekkür etmek amacıyla kendi aramızda bir hayır yaptık. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi'nde yol yapım çalışmalarında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yaptıkları hizmet sayesinde bölgedeki vatandaşlar, uzun yıllar sonra yol sorunu çekmeyecek" dedi.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon