Advert
Advert

Dokuz kişiye 279 hibe koyun

Dokuz kişiye 279 hibe koyun
Dokuz kişiye 279 hibe koyun Küçük Menderes
test Bu içerik 181 kez okundu.

Kırsal kesimde tarım ve hayvancılığı kalkındırmaya yönelik projeler düzenleniyor. Programlar kapsamında köylerde ikamet edenlere hibeler verilerek üretimlerini ve üretim alanlarını genişletme amacıyla krediler sağlanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü de bu kapsamda bu yılın başında 2020 ORKÖY Kırsal Kalkınma Süt Koyunculuğu Projesi'ni uygulamaya soktu. Köylerdeki ekonomik ve sosyal faaliyetleri geliştirerek şehirlere göçü azaltmak amacıyla başlatılan proje kapsamında kredi ve hibe desteklerinin yanı sıra kurumlar yardımı ile ilgilide önemli çalışmalar yapılmaya başladı. Köylerde devrim niteliğinde değişimlerin önünü açan uygulamalara Torbalı'daki bir mahalle eklendi.

Talihliler kura ile belirlendi

2020 ORKÖY Kırsal Kalkınma Süt Koyunculuğu Projesi'nin uygulandığı Karakızlar Mahallesi'nde hibe verilecek olanların seçilmesi amacıyla çekiliş yapıldı. Köy meydanında kurum yetkilileri tarafından yapılan çekilişte Halide Yıldız, İsmail Ata, İbrahim Çetinkaya, Sadettin Naldelen, Erkan Sak, Alican Cura, Hasan Akarca ile Mahmut Taner kazanan isimler oldu. Kurada seçilen her kişiye 30 dişi ve bir erkek olmak üzere toplamda 31 adet koyun verilecek.

Karakızlar Mahallesi Muhtarı Niyazi Soytürk, projenin kendi mahallelerinde hayata geçirilmesiyle ilgili olarak, "ORKÖY Kırsal Kalkınma Programının Süt Koyunculuğu Projesi'ne Karakızlar Mahallemiz de dahil edildi. Projeden yararlanmak isteyenlerin belirlenmesi amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından açık kura yapıldı. Kurada adı çıkan dokuz mahalle sakinine 30 dişi ve bir de erkek koyun verilecek. Yaklaşık 280 adet koyun ile bölgede besicilik alanında önemli bir gelişme kaydedilecek. Köylerdeki ekonomik faaliyetlerin yeniden canlandırılması adına başlatılan çalışmada emeği geçen herkese mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"
Havza genelinde zehir operasyonu
Havza genelinde zehir operasyonu