Advert
Advert

Selçuk'un işletmeleri Turuncu Çember'e girecek

Selçuk'un işletmeleri Turuncu Çember'e girecek
Selçuk'un işletmeleri Turuncu Çember'e girecek Küçük Menderes
test Bu içerik 174 kez okundu.

İzmir’in hijyen standardı uygulaması Turuncu Çember, Selçuk'ta da hayata geçiyor. Küresel salgınla birlikte yaşanan süreç ve sonrasında kentteki işletmelerin faaliyetlerine sağlıklı bir şekilde devam etmesini amaçlayan Turuncu Çember uygulaması ile Selçuk'taki işletmelerin de normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmak, süreç içerisinde Selçuk'un hijyenik ve güvenilir bir turizm destinasyonu olması, işletmelerin yurt içi ve yurt dışında tanıtımı hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin koordinasyonunu yürüttüğü İzmir Turizm Hijyen Kurulu, küresel pandemi sonrasında kentteki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Turuncu Çember uygulamasını başlatıyor. İzmir'in önemli turizm destinasyonlarından biri olan Selçuk'ta yeme içme ve konaklama faaliyeti yürüten belediye ruhsatlı işletmeler, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyan ve ilgili mevzuat çerçevesinde denetimleri başarıyla tamamladıkları takdirde Turuncu Çember sertifikası ile ödüllendirilecek.

Başvurular Selçuk Belediyesi'ne

Selçuk'ta Turuncu Çember içerisinde yer almak isteyen işletme sahipleri, Selçuk Belediyesi'ne şahsen ya da çevrimiçi başvurarak taleplerini iletebilecek. Selçuk Belediyesi Çevre ve Sağlık Müdürlüğü, Ruhsat İşleri Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta İşleri Müdürlüğü'nün yanı sıra Ticaret Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın temsilcilerinden oluşan bir komisyon, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde gerekli denetimleri yaparak söz konusu işletmenin Turuncu Çember içinde yer alıp alamayacağına karar verecek. 
 

Turizmde sağlıklı, güvenilir ve mutlu alanları ifade eden Turuncu Çember, işletmelerin Selluka belgesine sahip olması için de bir ön adım oluşturuyor. İlk kez yerelde hijyen standartları ile ilgili bir uygulamayı başlatan İzmir'de hayata geçen hijyen standardı uygulamasının adı olan Turuncu Çember Uygulaması ve ilgili hijyen kriterlerine ilişkin ayrıntılı bilgi için işletme sahipleri, Selçuk Belediyesi ile iletişime geçebilir.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon