Advert
Advert

Vatandaşlardan acil kasis isteği

Vatandaşlardan acil kasis isteği
Vatandaşlardan acil kasis isteği Küçük Menderes
test Bu içerik 352 kez okundu.

Geçtiğimiz pazartesi akşam saatlerinde Süleyman Demirel Mahallesi 1010 ile 1021 sokakların kesiştiği dört yol ağzında meydana gelen trafik kazasının ardından ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Mehmet Aydın, tedavi amaçlı Ödemiş Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

"Ret cevabı aldık"

Çevre sakinleri ise yola kasis yapılması gerektiğini vurgulayarak kısa zaman önce 150 kişinin imzasıyla Ödemiş Belediyesi'nin yetkili birimine dilekçe verdiğini belirtmişti. Küçük Menderes Gazetesi olarak dün iki sokağı birleştiren dört yol ağzına gittik. Dört yol ağzının köşesinde bulunan Arzu Market ve Şarküteri'nin sahibi Yılmaz Katırcı ile komşusu Akın Kara ile görüştük.

Katırcı, "Bu noktada 15 gün içinde üç farklı kaza oldu. Sıcak asfaltın olduğu bu noktada araçlar çok hız yapıyor. Dört yol ağzında kaza kaçınılmaz oluyor. Vatandaş olarak görevimizi yaptık ve çevre sakinleri olarak 150 kişilik imza ile belediyeye dilekçemizi verdik. Oradan da bir sonuç çıkmadı, ret cevabı aldık" dedi.

Kara, "Burada paten kayan, bisiklet süren, top oynayan çok sayıda çocuk var. Onlar için de endişeleniyoruz. Bu alanda her gün kaza olacak diye yüreğimiz hopluyor. Yetkililer, buraya bir an önce kasis yaparak arabaların hızını yavaşlatmalı. Aksi takdirde can kaybı kaçınılmaz olacak" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Ödemiş'e bağlı Süleyman Demirel Mahallesi 1010 ile 1021sokağı bağlayan dört yol ağzında 22 Haziran Pazartesi günü saat 17.30 sıralarında trafik kazası meydana geldi. Kazada bir kişi ağır yaralandı. Edinilen bilgilere göre, akşam saatlerinde 1010 ile 1021 sokakları bağlayan dört yol ağzında 35 ZNM 25 plakalı motosiklet sürücüsü Mehmet Aydın ile 35 ZLD 77 ticari kamyonet çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü Aydın, ağır yaralandı. Çevredeki vatandaşların durumu ihbar etmesi üzerine olay yerine çok sayıda trafik polisi ile ambulans ekibi de geldi. Aydın'ın ayağının üç yerinden kırıldığı ve elektrik direğine kafasını çarptığı öğrenildi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon