Advert
Advert

Şehit eğitimcinin eşinden duygu dolu basın açıklaması

Şehit eğitimcinin eşinden duygu dolu basın açıklaması
Şehit eğitimcinin eşinden duygu dolu basın açıklaması Küçük Menderes
test Bu içerik 1430 kez okundu.

15 Aralık 2017 tarihinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi'ndeki müdürlük makamında iki öğrencisi tarafından katledilen Şehit Öğretmen Ayhan Kökmen'in 12. duruşması, dün Ödemiş Adliyesi'nde gerçekleştirildi.

"130 haftadır yüzümüz gülmüyor"

Duruşma öncesi basın açıklaması yapan Şehit Öğretmen Kökmen'in eşi Ayfer Ümmü Kökmen'i dostları ve sevenleri de yalnız bırakmadı. Ayfer Kökmen, "Bugün burada 15 Aralık 2017’de makamında şehit edilen eşim Ayhan Kökmen'in davası için toplanmış bulunuyoruz. 130 hafta önce aramızdan kopartılan bir öğretmenin eşi olarak, bir kadın olarak, bir anne olarak, bir öğretmen olarak size seslenmek istiyorum. Ayhan Kökmen; hayatını eğitime adamış, idealist bir öğretmendi. 'Benim işim gençlerle' diyerek öğrencilerinin iyi yetişmesi için gecesini gündüzüne katan fedakar bir öğretmendi.  Her kesimden, her görüşten insanlar tarafından çok sevilen, güler yüzlü, anlayışlı bir insandı. Eşine karşı her zaman nazik davranan sadık bir eşti. Çocuklarının iyi yetişmesi için pervane olan sağlam bir babaydı.

130 haftadır yüzümüz gülmüyor. Bitmek bilmeyen dava duruşmaları acımızı tazeliyor. Yine bir Babalar Günü geldi geçti. Benim çocuklarımın yüzü gülmüyor. Çocuklarımın hüznü, yüreğimi dağlıyor. Babalar Günü'nde, Anneler Günü'nde, doğum günlerinde, çocuklarımın mezuniyetinde, düğünlerde, her yerde onu arıyoruz" dedi.

"Lütfen tek yürek olalım"

Kökmen, "Ayhan Kökmen, oğlumuzun tıp fakültesini kazanmasını çok istiyordun ama oğlun, sana bu müjdeyi veremedi. Her şeye rağmen yaşadığımız bu acıları yüreğinde hisseden siz değerli dostlarımızla birlikte bu zor günleri aşacağımıza inanıyorum. İyi ki varsınız. Bu acılarımıza, üzüntülerimize rağmen karalar bağlamıyorum. Güçlü bir kadın, güçlü bir anne, güçlü bir öğretmen olarak dimdik ayakta duruyorum. Her zaman söylediğim gibi 'Şehitler ölmez, eğitim durmaz' anlayışı ile Atamızın 'Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' sözünün önderliğinde ahlaklı ve vicdanlı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

Ancak bunu yapabilmemiz için kopya çeken bir öğrenciyi yakaladı diye öldürülen Ceren Damarlar olmamalı. Makam odasında öğrencisi tarafından bıçaklanarak katledilen Necmettin Kuyucular olmamalı. Görevi başında katledilen Ayhan Kökmenler olmamalı. Bize izin verelim, görevimizi yapalım. Öğretmenlerimize güvenelim. Onlara saygı duyalım. Eğitimde, sağlıkta şiddetin her türlüsüne bugün burada olduğu gibi hep birlikte 'Hayır' diyelim. Lütfen tek yürek olalım" ifadelerini kullandı.

"Bir sonraki celsenin son celse olmasını umut ediyoruz"

Ümmü Kökmen, "Makamında şehit edilen eşime bir an önce şehitlik unvanının verilmesini ve adaletin bir an önce tecelli etmesini talep ediyorum. 'Geciken adalet, adalet değildir' ilkesinden hareketle Ayhan Kökmen davasının sonuçlandırılması konusunda Yüce Türk adaletine güveniyorum. Tüm suçluların cezalandırılması, bu acıların bir daha yaşanmaması için cezalar caydırıcı nitelikte olmalıdır. Allah'ım, bize bir daha böyle acılar böyle üzüntüler yaşatmasın. Başta eşim olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

Kökmen davasının avukatı Süleyman Coşkun ise şunları söyledi: "Ümmü hocamın duygulu konuşmasına aynı duygularla iştirak ediyorum. Davamızın 12. duruşması birazdan görülecek. Umarım bir ilerleme kaydederiz. Bir sonraki celsenin son celse olmasını umut ediyoruz."

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"
Havza genelinde zehir operasyonu
Havza genelinde zehir operasyonu