Advert
Advert

İzmirli Youtuber'dan tavsiyeler

İzmirli Youtuber'dan tavsiyeler
İzmirli Youtuber'dan tavsiyeler Küçük Menderes
test Bu içerik 487 kez okundu.

İzmirli Youtuber Fatih Çakar, sosyal medyanın en güçlü video sitesi Youtube'da nasıl fenomen olduğunu sadece Küçük Menderes Gazetesi'ne anlattı. Çakar, Youtube'a nasıl başladığını şu cümlelerle anlattı: ”Çocukluğumdan beri süregelen bir sosyal medya merakım vardı. Yaklaşık üç yıl önce biriktirdiğim param ile bir kamera aldım ve yola koyuldum ancak ilk 1-2 yıl, gerçekten sabır süreci gerektiren zorlu bir dönem geçirdim. Anlatmaya kalksam kitap olur. En sonunda başardım, merdivenden ancak birkaç basamak çıkabildim. Hala Youtube'a devam etmekteyim.

Youtube'un bana göre en güzel yanı, pasif bir gelir yöntemi oluşturuyor olmamız. Tabi şöhret merakı olanlar için birbirinden farklı çok güzel yanları var. Sosyal medyaya başlama fikrim, benim var olan fikirlerimi üst seviyelere taşımak ve gerçekten sevdiğim işleri yapmam için mükemmel bir basamak oldu. Sosyal medya, şu an o kadar büyük bir şey oldu ki benim tıp okuyan arkadaşlarım bile ek iş olarak Youtube'da video çekiyor. 'Güzel parası var mı?' derseniz tabii ki var. Özellikle 500 bin abonenin üzerine çıkan kişiler,  bu işin gerçekten kaymağını yiyor diyebilirim."

”Aylık 3 ila 6 bin arası gelir elde ediyorum”

Youtube'da 202 bin abonesi olan Çakar, "Ben haftada iki video atıyorum ve aylık olarak ortalama 3 ila 6 bin TL arasında bir gelir elde ediyorum. Tabii ben, Youtube'u bir yatırım aracı olarak da görüyorum. Yani para kazanıyor olsam dahi kazandığım para ile yine aynı şekilde yatırım yapıyorum. Youtube, tutunması zor bir platform. Son üç yılda herkes, Youtube'a girmeye ve orada güç göstermeye başladı. Kendine özgün konuları, kategorileri çekerek çok fazla yükselenler oldu. Haliyle yeni konular ve kategoriler üretmek de zor olmaya başladı.

Asla pes etmeyin ve aklınızdaki şeyleri hiç düşünmeden yapın. Bu iş için profesyonel kameranız olması gerekmiyor, telefon bile başlangıç için güzel bir araç. Yavaş yavaş bir yerlere geldiğinizde, gelir elde etmeye başladığınızda daha iyi ekipmanlara da sahip olmanız, ulaşmanız daha kolay oluyor. Youtube işine girmek isteyen arkadaşlarıma tavsiyem; düzenli video atmaya özen gösterin, videonuz aynı gün ve saat aralıklarında yayınlanıyor olsun. En önemlisi sabırlı olun. Sabır, gerçekten bu işin en önemli kıstası. Sonuçta bunu yapmak isteyen binlerce, on binlerce insan var. Haliyle rekabet de kaçınılmaz oluyor. Çevrenizi geniş tutun. Bu işin en önemli diğer bir maddesi ise çevre yapmaktan geçiyor.  Sonrası istediğiniz gibi oluyor zaten” ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon