Advert
Advert

Süper Amatör'de kader haftası

Süper Amatör'de kader haftası
Süper Amatör'de kader haftası Küçük Menderes
test Bu içerik 752 kez okundu.

Koronavirüs nedeniyle oynanamayan Süper Amatör Lig yükselme maçlarının akıbeti, bu hafta belli olacak. Güney Grubu'nu 45 puan ile üçüncü sırada tamamlayan Bayındırspor, yaklaşık 15 gündür antrenmanlarını sürdürüyor ve çıkacak kararı merakla bekliyor. Kimi takımlar ise henüz çalışmalara başlamadı.

Ligdeki üç gruptan yoluna devam eden dokuz takım, Bölgesel Amatör Lig'e yükselmek için mevcut statünün devam edeceği ya da başka bir alternatif sunulacağı kanısındalar. Bu takımlar, iki şık üzerinde duruyor. Bunlardan birincisi, söz konusu dokuz takımın da Bölgesel Amatör Lig'e kabul edilmesi ve bu sayede ligdeki takım sayısının artırılması. Diğer şık ise alternatif bir lig oluşturulması. Bu dokuz takımdan bazılarının bütçelerinin yetersiz olması nedeniyle katılım payını ödemeden ligden çekilmeleri söz konusu. Geçtiğimiz sezonlarda da buna benzer durumlar yaşandı.

Bu dokuz takımın ligler bittiği için hazırlık maçı yapacak rakip bulmayacak olmaları, uzun süre sahalardan uzak kaldıkları için sakatlık sorunlarının çoğalması gibi problemler de kapıda bekliyor. Koronavirüs, tüm hayatı olduğu gibi amatör futbolu da vurdu. Federasyon yetkililerinin takımların emeklerini yabana götürmeyecek bir kararı en kısa sürede vermeleri bekleniyor.

Cengiz Varolsan

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"
Havza genelinde zehir operasyonu
Havza genelinde zehir operasyonu