Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası'ndan mücadeleye büyük katkı

Ödemiş Ticaret Borsası'ndan mücadeleye büyük katkı
Ödemiş Ticaret Borsası'ndan mücadeleye büyük katkı Küçük Menderes
test Bu içerik 382 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Borsası, ekşilik böcekleri ile mücadele kapsamında çekici yem tuzağı satın alarak bölgeye katkıda bulundu. Ülkemizin önemli ihraç ürünlerinden olan kuru incirde zarar yapan, verim ve kaliteyi azaltan, meyve içinde küf gelişimi ve toksin oluşumunda ve en önemli zararlılarından olan ekşilik böceği zararlısına karşı Ödemiş Ticaret Borsası tarafından 750 adet çekici yem tuzağı satın alınarak Ödemiş İlçe Tarım Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Ödemiş İlçe Tarım Orman Müdürü İbrahim Altıntaş ve Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut Akın'ın katılımıyla Birgi-İrimağzı'ndaki örnek bir bahçede böcek tuzağının asılması etkinliği gerçekleştirildi. Tuzaklı önlemlerini teslim alan incir üreticileri de duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuyla ilgili İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, "Kuru incirde kalite ve verimi azaltan ekşilik böceği zararlısına karşı çekici yem tuzağı satın alarak destek veren Ödemiş Ticaret Borsamıza teşekkür ediyoruz. Üreticilerimiz, ağaçlarının kıymetini bilerek güzel bakmalı. Kaliteli ürün yetiştirmek için elinden geleni mutlaka yapmalı" dedi.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"
Havza genelinde zehir operasyonu
Havza genelinde zehir operasyonu